Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha lett két pozitív tesztem,...

Ha lett két pozitív tesztem, akkor az orvosi vizsgálatot leszámítva mik azok a dolgok, amikre azonnal figyelni kell?

Figyelt kérdés
Alapvető dolgokra gondolok, amik talán az egyértelműségük miatt nem jutnak egyből az ember eszébe. Persze alkoholt nem lehet inni, emelni sem lehet, vannak fájdalomcsillapítók amik szedése nem ajánlott... Ilyesmikre gondolok. Leírnátok a tapasztalatokat? Kb.4 hetes terhes lehetek, jövőhéten megyek orvoshoz. Első baba, és tapasztalatlan vagyok a témában. Minden tanácsot szívesen fogadok.
2014. máj. 20. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokan 4 hetesen még nem is tudják, hogy terhesek. :)

Amit terhesen nem lehet: dohányozni, alkoholt inni, nyers húst (pl tatár bifsztek), nyers tojást enni (pl házi majonéz). Nem ajánlatos a penészes sajt(pl camambert).Gyümölcsöt, zöldséget csak mosva.

Ha van cicád, az almát vagy ne Te cseréld, vagy nagy odafigyeléssel, a toxoplazma fertőzés miatt.

Fájdalomcsillapítóból csak a paracetamol ami szedhető, pl a Panadol. De ez is csak, ha nagyon muszáj. Ne emelj nehezet, ne menj röntgenre.

Tilos továbbá a szoli, ha hajlamos vagy fertőzésekre akkor az uszoda, strand sem ajánlatos.

Kezd terhesvitamint szedni, bár szerintem, ha fogyasztasz elég vitamindús ételt, nem feltétlenül fontos a vitamin. De az orvos úgyis elmondja majd, hogy mit szedj és mit ne. :)

Sportok: nem kell abbahagyni, ha eddig sportoltál,de a tempóból érdemes visszavenni. Én zumbáztam, azt nem engedi az orvosom, sőt semmilyen kardió edzést, de pl a bicikli, gyaloglás, séta ilyesmi lehet.

Ennyi jutott eszembe hirtelen.

2014. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ilyesmikre gondoltam. :) A macskás dolog eszembe sem jutott. A szülői házban az ágyamon szokott aludni a cicus, hát, akkor ennek vége.Nem lehet kardiózni? Érdekes, és kár, mert én is azt szeretem.

Ha valakinek eszébe jut még vmi, azt szívesen fogadom.

2014. máj. 20. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Magával a cicával nincs gond, csak az ürülékével.
2014. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha nem szedtél folsavat a baba tervezésekor, akkor kezd el minél előbb, mert azzal egy nagyobb rendellenességet lehet megelőzni, amit nekem nem mondtak mikor az első babámmal próbálkoztunk és teherbe is estem...el kellett vetetnem, mert beteg lett. Azóta van már 3 egészséges babám, de mindegyikkel szedtem a folsavat a legelején.
2014. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tegnap vettem femibiont, azt ajánlották, abban van folsav is. Ha még van valakinek ötlete, ne legyen rest megírni. Az eddigieknek köszönöm :)
2014. máj. 21. 10:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem még a forró vízben való ázás jutott eszembe, illetve a szauna. A lényeg, hogy a testhőd ne legyen magas huzamosabb ideig. Még erre érdemes odafigyelni.
2014. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. máj. 23. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!