Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves anyukák/kismamák!...

Kedves anyukák/kismamák! Gondba vagyok a cukorterhelés eredménye miatt, kérlek írjátok le tapasztalataitokat!? 29h kismama

Figyelt kérdés

A terhességem 50 kg-mal kezdtem (160 cm vagyok), most 60 kg vagyok, 21 éves. A cukorterhelésnél a 120 perc utáni cukrom 8.1 lett. Erre azt mondta az orvosom, hogy kicsit magas, ezért 150 grammos szénhidrát diétára "ítélt". És azt mondta, 10 nap múlva beszéljünk, és ír beutalót vércukor profilra. (mondanom sem kell, erről mostanra sok rémisztőt olvastam..)

Amit még tudni kell, hogy a terhességem óta nem tudok húst enni (visszajön, illetve két napos "bélcsavarodást" okoz, és álmatlan éjszakákat), valamint még mai napig (!!) hányok reggelente (epét), de úgy, hogy nincs időm előtte enni, mert erre kelek, hogy irány a wc, jön a dolog.. Emiatt pedig ugyebár sokszor csak 1-2 fele tudok enni először délután, tehát az étrendem teljes káosz volt idáig. Gondolom a probléma is itt gyökeredzik, ha nem máshol. Már csak azt nem tudom, mit ehetnék, mert a húst nagyon szerettem, de azt nem ehetek. Az étrendem ezidáig csak zömében tisztából, krumpliból és kenyérből állt, zöldséggel, gyümölccsel, és csokival, de ezekről akkor most le kell mondanom, és egyedül a zöldség marad, és a tejtermékek.


Az alábbi kérdéseim vannak a fentieket illetően:

- a 150 gramm szénhidrát bevitel az betonba van vésve, hogy lehet kevesebb? (tudom, hogy több nem.)


-az orvos nem kellett volna, hogy diabetológushoz (vagy elnézést, ha nem ez a hivatalos elnevezése a szakmának) küldjön?


-van arra lehetőségem, hogy lemondjak a vércukor profilról és itthon mérjem magamnak a vércukormérővel a cukorszintet, s ezt jelentsem azután?


-hogy történik a kórházakban a vércukor profil? leginkább a SOTE II érdekelne, mert ide kell mennem nekem is.


-a dibaetológus azt is segít kitalálni, hogy miket ehetek úgy, hogy válogatós vagyok? (mint írtam, a táplálék bevitel így nem zöldségekre és tejtermékekre redukálódna, de én a zöldségeket nem szeretem se főzve, se sütve, se párolva. lesz egyáltalán így mit ennem? a babának ez nem lesz túl csekély?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, remélem semmi nem maradt ki.



2014. máj. 20. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Menjünk sorba:

- a 8.1 tényleg magas, mindenképpen kell a diéta

- a 150g-ot meg kell enni, persze nem baj ha pár g eltérés van, de 10-20g-mal ne térjen el

- a vércukorprofil kell, már csak azért is, hogy megtud, jó-e a vércukormérőd

- a vércukorprofil mindenhol máshogy zajlik, de a lényege, hogy x időn keresztül nézik a vércukorszintet, ebből tudják beállítani a megfelelő diétát

- a dietetikus pedig nagyon sok mindenben tud neked segíteni: például abban is, hogy miket ehetsz, hogyan készítsd el


Remélem segítettem, ha valami kérdésed van, írj!

2014. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hasonlóképpen voltam mint te. terhesen nem bírtam húst enni.

cukros lettem, nekem még magasabb lett mint neked.

Diétázz, mást nem tudsz csinálni, nézni fogják elég sűrűn a cukrod. Ez most fontos ne akard megúszni, a babának nem jó ha magas a cukrod. Hamarabb öregszik a méhlepény, nem lehet túlhordani, nagyobb baba lesz, és még cukros is lehetsz majd később, szóval nem játék!!!!

Én végül megbarátkoztam a hússal, igaz inkább a felvágott jött be jobban, ezt megettem egy teljes kiörlésű zsömlével. Kefirteket ettem, zöldségeket, túrót, natur joghurtot, pici gyümölccsel, kevés rízs is mehetett.

A doki azért tud tanácsot adni majd mit egyél.

2014. máj. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 7,8 lett a terhelesem, es ennek ellenere en az elejen megszendvettem a dietaval. Nalam egyaltalan nem volt mindegy mit es mennyit eszek. Nekem pl. egy teljeskiorlesu zsemle szoba sem johet meg a mai napig sem, pedig mar a 38. hetben jarok es allitolag, ahogy hal el a mehlepeny ugy csokken majd a cukrom is. Lehet, hogy sokan hoborognek majd e miatt, de nalam a paleos etrend ami nagyon bevalt. Teljesen at kelett ternem a csokkentett szenhidrat tartalmu lisztekre. Szezammagliszt, gesztenyeliszt, kokuszliszt. Ezekbol fozok itthon, es azota nem kell a dietatol szenvednem. Kb

annyit ehetek ami belem fer, legyen az akar suti is. Emelett nagyon sok zoldeget, gyumolcsot, hust, tojast eszek. Mondanom sem kell, hogy eddig 8kg hiztam csak. A diabetologus kulon megdicsert. Azt mondta, hogy mutogatni kellene a fuzetet, amiben vezetem a cukrom, es azt amit eszek. A verkepem pedig sokat javult miota igy taplalkozom. Peldaul a tethesseg vege fele, nem vagyok olyan verszegeny, mint az elejen. Ja es nem dagad semmim, nem ugy, mint az elso babamnal ahol meg nem volt cukor gondom!

2014. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 8,6 volt a cukorterhelésem. Előbb diabetológushoz kellett mennem, 130 grammos szénhidrát-diétát javasolt. Elég kemény volt. Ez tavaly nyár elején volt. A gyümölcsöket csak grammokban mérve ehettem - ha egyáltalán. A fagyit is ugyanígy. Arról nem is beszélve, hogy gyakran nagyon éhes voltam. A tésztát, édességet elfelejthettem. Bár néhány praktikát valóban tudott mondani a diabetológus, alapvetően kevés volt a kaja.

Voltam kórházi cukorprofilon (igaz, vidéki kórházban, nem a SOTE II-n). Azt mondták, egy napos vizsgálat lesz. Aznap 7 pontos vérvételen estem át. Kezdtük egy éhgyomrival, majd szigorúan megszabott étkezési idők és adagok után még hatszor. (A kaját nekem kellett vinni. Fél liter tej, talán 1-2 sajt meg 1-2 kifli volt a napi adag, már nem emlékszem pontosan, de azt előre megmondják). Az utolsó szúrás 23 óra magasságában lehetett.

Azt mondta a doki, ha valamelyik érték 7 felett lesz, maradok egy hetet. Ha több érték lesz 7 felett, mehetek a megyei kórházba, ott beállítják az inzulint. Másnap hajnalban a nővérke mondta, hogy minden értékem rendben van. Én boldogan elkezdtem hazafelé készülődni. A viziten aztán közölték, hogy ez 4 napos kórházi megfigyelést igényel, akkor is, ha minden OK. Saját felelősségre hazajöttem másnap (papíron négyet voltam, annyit számolt el a kórház.)

A fogadott orvosom a terhesség végéig szorgalmazta a GDM ambulanciás ellenőrzést, 3 pontos vérvételekkel. Szemészetre és hasi UH-ra is kellett mennem ezzel kapcsolatosan.

A diéta komolyságáról annyit, hogy tényleg tartani kell. Egy alkalommal ettem a férjem születésnapján egy vékony szelet tortát. Pár nappal később a vérvétel kimutatta a megemelkedett értéket.

Kitartást kívánok Neked!

Jó egészséget!

2014. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!