Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit esztek reggelire és...

Ti mit esztek reggelire és vacsorára?

Figyelt kérdés
Sokak véleményét olvastam, hogy nem esznek sem szalámit, sem kolbászt, se szalonnát, felvágottat, mert az nyers hús. Ha ezeket nem szabad enni terhesen, akkor mit egyek pl. reggelire vagy vacsorára?

#reggeli #étkezés #nyer hús
2014. máj. 24. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket, amiket felsoroltál, füstölik/hőkezelik/sütik, tehát nem nyersek. Én is eszem ilyesmiket. Semmi bajod nem lesz tőle :)


28 hkm

2014. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én pl vajas kenyeret, pirospaprikával és kakaót, vagy libazsíros kenyeret, tojást, vajas lekváros, vagy vajas mézes kalácsot, körözöttet, bundás kenyeret, fokhagymás piritóst, illetve sokszor lesütök egy nagy darab fokhagymás pulykamellett bő zsírban, azt mapokig lehet enni reggelire, vacsorára. Most ennyi jutott eszembe.
2014. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Zabpelyhet joghurttal és friss gyümölccsel, teljes kiőrlésű kenyeret felvágottal, paradicsommal és retekkel, nutellás kalácsot tejeskávéval (hm... meg is éheztem :-)).

Edd nyugodtan, amiket felsoroltál, nem nyers készítmények.

Eleinte én is paráztam, hogy nem ehetek ilyesmit. De gondolj bele, régen a paraszti világban mit ettek a várandós nők?

2014. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Eddig ezeket ettem, mert én eléggé húspárti vagyok és nehezemre esne "csak" vajas kenyeret enni. Persze néha azt is megkívánom.

2014. máj. 24. 14:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Én mindent eszek. Felvágottat is, szalonnát is, kolbászt is. Reggelire a vajas kiflit imádom legtöbbször kakaóval, vacsira főzök, de ha valamiért nem főzök akkor jön a szalonna, zsíros kenyér stb... zöldséggel. Imádjuk. :) Az első terhességem alatt is ettem ilyeneket nem is keveset mert pl imádom a kolbászos melegszendvicset. Nincs baja a kisfiamnak.
2014. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Érdekes, hogy én is világéletemben húspárti voltam, de mióta babát várok, sokszor előfordul, hogy inkább nutellás kenyeret eszem, vagy kalácsot, vajjal, mézzel, vagy azt is nutellával. Ettől függetlenül, eszem felvágottat, szalámit, szalonnát is, csak egy kicsit kisebb arányban. Ennek kizárólag egy oka van: töménytelen mennyiségben kívánom az édeset :)

Egyébként nem kell félned a nyers hús tilalma miatt. Ez a hétköznapokban szerintem csak annyiban nyilvánul meg, hogy ha mondjuk fasírtot készítesz, ne kóstold meg a befűszerezett nyers darált húst. Vagy ha esetleg szereted az olyan "angolos" féle, félig nyers húsokat, azt is kerüld inkább (én ilyesmit egyébként sem szoktam enni).

Egyébként ehetsz bármit, ami jólesik.

2014. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szereted a paradicsomot? Tudom javasolni a bruschettát :)

Paradicsomot és újhagymát felkockázol, só, bors, nagyon kevés bazsalikom, és rá egy kevés oliva olaj (én most lenmagolajat használok).


Állni hagyod hűtőben és pirítóson eszed. IIIIIIiisteni :)

2014. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mondjuk hülyeségnek tartom, aki szalonnán, kolbászon, sonkán nőtt fel és megvonja magától terhesség alatt.. Én sokszor eszem vacsorára, mert megkívánom és nem fogom megvonni magamtól...nincs is annál jobb, mint a házi..:) Nem hallottam olyat, akinek valami baja lett volna tőle! 17hkm
2014. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!