Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülés előtti utolsó hetekbe...

A szülés előtti utolsó hetekben tényleg többet hízik a kismama is? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

35. hétbe léptem. Mindenhol azt olvasom, hogy a baba most hízik a legtöbbet, de ezt leszámítva a kismama súlya is gyarapodni kezd.

Ez mitől lehet? Egyáltalán a gyakorlatban is így van?


2014. máj. 27. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:

én nem híztam az utolsó két hónapban

a gyerek viszont 3,5 kg-osra nőtt ez idő alatt

rajtam a végén 7 kiló plussz volt, de ez mind a gyerek+vér+magzatvíz, ami a szüléssel le is ment

2014. máj. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A baba hízik ilyenkor többet, de az anyukának nem feltétlen "muszáj" ilyenkor híznia.

Én sem híztam már ekkor igazán, a nagy része nekem inkább a 28-36 hét között jött fel.

2014. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinél. Nálam így volt. Én sokat híztam az utolsó hónapban, de csak azért, mert előtte végig tornáztam, mozogtam és nagyon aktív voltam. Az utolsó hónapban már nem esett jól. Meg akkor jött be a júliusi kánikula is. Hát ez rajtam meglátszott.
2014. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A baba hízik többet, és a 8. hónaptól átlagosan jobban tágul a has. Ezért szokták a sztárokat a 8. hónapban megcsászározni, hogy ne nőjön túl nagyra a hasuk és könnyebben visszafogyjanak.
2014. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen....38 hetes vagyok 6,5kg van rajtam tartom a 63 kilómat több mint 1 hónapja....
2014. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam sem így volt. A 34. héttől már semennyit sem híztam. Pont 39 hétre szültem. És sokaktól hallottam, hogy a vége felé már nem nagyon híztak.
2014. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez már megnyugtató. Nem szeretnék már hízni, csak amit a baba tesz ki. Ezek szerint nem törvényszerű a mama gyarapodása.
2014. máj. 27. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!