Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Autómatikusan az életkora...

Autómatikusan az életkora miatt vettek valakit fel veszélyeztetett terhesnek? (bocsi ha hülyén fogalmaztam a kérdést! Nem is tudom hogy lehet ezt jól megkérdezni) És mennyi volt az életkora? (ha volt igy valaki)

Figyelt kérdés

2014. jún. 4. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Tudtommal 30 felett.
2014. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Papíron én is veszélyeztetett voltam,gyakorlatilag problémamentes terhességem volt és 21 évesen szültem.
2014. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Hát ja igaz amit a második ír.Megmondod az orvosnak, hogy nem akarsz dolgozni aztán kiír. Jó nem így de simán kiírnak nem kell hozzá ténylegesen veszélyeztetnek lenni.

Bár gyakorlatilag táppénzcsalás de így müködik Magyarországon.

2014. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 36 évesen szültem az első gyermekemet, most 38 évesen várom a másodikat, de nem vagyok veszélyeztetett terhes a korom miatt (ja, és más miatt sem :)), Nem tudom, hogy pl negyven felett van e ilyen, de alatta szerintem nincs.
2014. jún. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Nincs ilyen, attól, hogy valaki 40 éves, még lehet sokkal fittebb, mint egy 20 éves. Szóval nyugi:)
2014. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm gyors válaszokat! az első terhességemnél én is tapasztaltam, hogy a védőnő minden találkozásnál megkérdezte hogy táppénzre akarok e menni, mert ha igen, rögtön kiír. egyébként semmi problémám nem volt :) de akkor birtam is még a munkát. Így 36 évesen, és a sok stressz miatt a munkahelyen, nehezen viselem terhesség nélkül is a helyzeteket. Váltani ugye nem lennne értelme gyerekvállalás előtt.... de attól tartok hogy ha más védőnőhöz kerülök, nem lesz ilyen lehetőségem, és csak jó indokkal kerülhetek táppénzre.... jó lenne tudni mire számíthatok. Azt meg ne adja Isten, hogy tényleg az állapotom miatt vegyenek! :O
2014. jún. 4. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a kor a veszélyeztető tényező. A kor ott számít pl. hogy én a 3.babámat vártam úgy, hogy a 35. szülinapom után fogant a baba 1hónappal. MOndván 35vagyok- így alapból küldtek volna ammiora... a korom miatt, és figyelembe sem vették, hogy semmi nem indokolja, minden addigi uh-labor afp stb eredményem mind tökéletes volt. Persze nem mentem el, mondtam, hogy inkább mégegy dokival megvizsgáltatom magam, hogy tényleg indokolt-e? Ettől függetlenül úgy jöttem el az amniot erőltető dokitól, hogy x időpontra be voltam írva a kórházba és hogy kórházi cuccal jelenjek meg. Nem is nagyon figyelt rám, hogy nem fogok elmenni.... Szerintem tök feleslegesen szivatnak sok kismamát ezzel az aminoval is. Én pl. e a kategória voltam. Hajdú Krisztinához mentem egyébként és ő teljesen kiakadt, hogy ilyen eredmények mellett szúrni akartak, mert mondta, hogy esetemben a vetélésnek nagyobb kockázata lett volna, mint a beteg babának. Azóta már 2éves a fiam, makkegszéséges.

Szóval a kor előrehaladtával inkább több vizsgálatot szeretnek a dokik elvégzeni- én így tapasztaltam.

Az első gyerekemmel 30évesen estem teherbe, akkor csak azért írt ki a dokim a 4. hónapban mert tudta milyen hajtós munkahelyem van, és hogy nagy az idegfeszültség. Mondta, hogy nem kell nekem idegbajos gyereket szülni- pihenjek inkább otthon. Olyan furcsa is volt- de kb 2hónap mulva tudtam otthon lenyugodni- és úgy a babás dolgokra koncentrálni, addig még bejártam táppénz mellett dolgozni. :))

2014. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy ki lesz a védőnőd, mert a védőnő nem tud kiírni táppénzre.
2014. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A 8-as válaszolónak: nekünk 2 védőnőnk volt annak idején. 1 a központban (SZTK) mellette a nőgyógyász szoba.... szóval átlép, megkéri, kiírja a nőgyógyász hogy táppénzre kell mennem.... ennyi.

a másik védőnő, aki a tartózkodási hely szerinti körzeti védőnő volt... ő jött ki látogatásra a terhesség alatt, után, és a státuszra is hozzá kellett vinni a gyerkőcöt.

Szóval ezért írtam, amit írtam.

2014. jún. 5. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!