Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Június 11-én lesz a 3 hónapja...

Zsófi_ kérdése:

Június 11-én lesz a 3 hónapja hogy nincs menszeszem.3 hete voltam nődokinál elküldött vérvételre ahol a hcg szintem 2.5 mIU/ml. Terhes lehetek?

Figyelt kérdés
Azt mondják 2-től terhességről beszélünk viszont a nődoki vizsgálás nélkül azt mondta nem vagyok terhes. Most akkor mi van Viszont tegnap délután 4-kor csináltam tesztet pozitív lett. Ma reggel is csináltam egyet reggel az is pozitív lett de megint csak vizsgálat nélkül elküldtek a francba.

2014. jún. 4. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha a teszted pozitiv lett akkor terhes vagy, de azért kicsit fura, hogy vizsgálat nélkül elküldött...legalább egy ultrahangot csinálhatott volna
2014. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha ez terhessg is, akkor meg csak kemiai, gyakorlatilag minden vizsgalat erelmetlen. 2.5os hcg amugy nem jelez terhesset. Nekem az elmaradt menai napjan 200 folott volt,
2014. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Próbálj más dokihoz menni. Milyen dolog már ez, mondod neki, hogy nem jött meg, van egy teszted, erre rávágja, hogy nem vagy terhes és elküld? Érdekes doki, mégis milyen bizonyíték kéne neki, majd mikor már kerekedsz, akkor majd megvizsgál?
2014. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
mondtam neki a tesztet azt mondta nem kell annak hinni...csak felesleges pénz kidobás. De akkora miért mondják azt (még az asszisztense is) hogy 2 felett terhesség van??
2014. jún. 4. 16:52
 5/15 anonim ***** válasza:
Érdekes doki! Engem pozitív teszt esetén sose küldtek hcg tesztre (máskor se voltam soha), hanem manuális vizsgálattal, ultrahanggal vizsgált meg, és állapította meg a terhesség tényét. Ha esetleg még annyira korai terhesség, hogy nem lát semmit, akkor is ennyi szerintem nem elég vizsgálat, mivel ha nem vagy terhes, akkor sem normális dolog, ha 3 hónapja nem menstruálsz, ezt is kivizsgálhatná. Próbálj meg egy kevésbé lusta dokit keresni.
2014. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Eloszor is: az asszisztens rosszul tudja, a hatar 5, nem 2. 2.5 nem utal feltetlenul terhessegre, ha megis, akkor beagyazodas kouli ertek, azaz semmilyen terhessgi vizsgalatnak nics ertelme. A meh nem nagyobb, az uhn semmi nincs, meg vastagabb endometrium sem, es tekinte, hogy kozel sem biztos meg ekkor a beagyazodas kimenetele, NEM szabad elultetni eyy esetleges terhesseg remenyet. Es ien, a hiperszenzitiv tesztcaikok bazinagy hibaja, hogy minimalis hcg emelkedest is erzekelnek.



Tesztelj 2 het mulva, es akkor menj vissza, addig minden vizsgalat ertelmetlen.

2014. jún. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Még vérvétel eredmény előtt csinált UH-t akkor azt mondta nem lát semmit csak h nagyobb a méh. aztán mivel nem látott semmit akkor küldött vérvételre. Előtte 3 teszt negatív volt. 3 héttel vérvétel után már 2 pozitív eredményem lett
2014. jún. 4. 17:08
 8/15 anonim ***** válasza:
nem, tényleg 5-től beszélünk terhességről, szóval akkor érthető hogy azt mondta nem vagy terhes. Valószínűleg csak kimaradt. Most viszont ha pozitív, akkor nem tudom miért nem vizsgált meg... milyen erős volt? nincs róla képed?
2014. jún. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor még nem is voltál terhes, amikor is az orvosnál jártál. Vagy éppen, hogy akkor történtek a dolgok.

Mivel csináltál 3 tesztet, ami negatív volt. Csinált uh-t a doki, nem látott semmi egyértelmű jelet arra, hogy terhes lennél, utána azért elküldött vérvételre, ami nem erősítette meg egyértelműen azt, hogy akkor te terhes voltál. Hisz a tesztjeid is negatívak voltak. Az a bizonyos eset után pedig 3 héttel csináltál teszteket, amik pozitívak lettek. Tehát most vagy terhes, de akkor még nem voltál az, vagy éppen hogy akkor sikerült éppen, amit meg még látni nem lehetett.

Tehát korábban nem terhesség miatt maradt ki, hanem szimplán, most pedig már terhes vagy.

2014. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát 3 héttel ezelőtt még tényleg nem voltál terhes, a 2,5-ös eredmény teljesen negatív, 5 fölött jelenthet terhességet.

Ha viszont most 2 teszt is pozitív, akkor valószínű, hogy mostmár tényleg baba lesz.

2014. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!