Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek méhenkivüli terhessége...

Akinek méhenkivüli terhessége volt, leírná mikor hányadik héten vették észre és hogyan derült ki, mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés
5+3 vagyok és nagyon félek, nehogy méhenkivüli legyen, 4 hetesen voltam dokinál akkor nem látott semmit, nem vérzem csak néha szurkál a hasam alja, néha görcsölök de nagyon félek!

2014. jún. 5. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Normális terhességnek indult, 8. héten mentem orvoshoz, későbbre kaptam időpontot uh-ra. 3-4 nap múlva elkezdtett szurkálni a hasam, 4 napig bírtam és azon az estén rendes fájásaim lettek, ezzel pedig nyilván a kórházba vonultam.

Szülőszobára be, onnan ki, jobbra balra tologattak, kérdeztem és a doki azt mondta, hogy mindenképpen jó lenne ha inkább elvérezném.

Kérdeztem, hogy miért?

Mert 5 baba volt odabent, szabályos életjelnséggel, de nem a méh üregében és örüljek, hogy még nem robbant szét a petevezetékem..... Kaptam infut, görcs, vér 4 nap fekvés és nem adtak gyógykaparasát sem, mert "kitisztult". Ez után fogant meg a lányom, kb 1 hónap kihagyással.

2014. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy 4 hetesen nem látott semmit. Minek mentél olyan korán? Most csak idegesíted magad rajta. Butaság volt.

Nekem volt méhen kívüli terhességem, Pont 6 hetesen kezdtem vérezni, pontosabban először csak barnázni, majd másnap élénk piros volt a vérzés, de csak kevés. 6+5 hetesen még nem találták sehol, de akkor már jobban véreztem, görcsölt a hasam és a bal petefészkemnél, szúrt, nyilalt, görcsölt. A méhemben nem volt semmi. A HCG nem duplázódott, csak picit emelkedett, vagy stagnált.Szóval a tünetekből egyértelmű volt, hogy méhen kívüli terhesség. Aztán 7+3 hetesen végre megtalálták a bal petevezetékben. Azonnal műtöttek, mert már 2x1x1 cm volt. Egyébként nekem nagyon későn találták meg, nem is UH-oztak ezen a kettőn kívül, Angliában élek és itt egy borzalom az eü rendszer. Szerencsére túl vagyunk rajta, azóta van már egy 14 hetes pocaklakóm.

Ami még gyanús lehetett volna, hogy a tesztem csak a 40. ciklusnapon lett pozitív, tehát már majdnem 6 hetesen. Akkor is csak halványan. Előtte minden nap negatív volt. De mivel Te 4 hetesen már ezek szerint pozit teszteltél, nem izgulnék a helyedben. Normális, hogy görcsöl a hasad ilyenkor, ne aggódj.

2014. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első! Nem értem, amit írtál. 5 embrió volt a petevezetékedben és magától "kitisztult"? 8 hetesen? Biztos jól értettél mindent?

Nekem 7 hetes pár napos volt és petevezetékestől kellett eltávolítani. Egy hajszálon múlt, hogy nem durrant el a vezeték és nem véreztem el.

2. voltam

2014. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, Kedves Kérdező! 4 hetesen még nagyon korai volt dokihoz menni. Azt szokták mondani, hogy a pozi teszt után 2 héttel leghamarabb, tehát kb. 6 hetesen. Én most várom a 2. babámat, az elsőnél nagyon nehezemre esett kivárni azt a bizonyos 2 hetet a teszt után, de jól tettem, mert már dobogott a kicsi fiam szíve.:-) Most a kistesónál már nyugodt voltam, bölcsen kivártam a betöltött 6. hetet, és bejelentkeztem a dokimhoz. Most is láttunk egy csodásan dobogó szívecskét. Úgyhogy türelem. Mikorra hívott vissza a dokid?
2014. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok! Azért mentem olyan korán dokihoz, mert 2 vetélésem volt és muszály volt menni dokim parancsára , 12 dpo-n teszteltem halvány pozit , majd 14 dpo-n eröset! Kérlek még válaszoljatok, ha van még valaki itt!
2014. jún. 5. 16:49
 6/10 anonim ***** válasza:
3-as, igen. Összesen 6 napot voltam vele kórházban ebből kb 2 nem tiszta a mai napig, de a papíromra egy szóval se írták, hogy "takarítottak". Az uh-on a doki közölte ezt a tényt, ekkor kaptam az infut és onnantól nekem gyakorlatilag filmszakadás volt vagy 2 napra. Amikor már fölkeltem a párom közölte a dolgokat, hogy mi merre nagyon rám sem néztek, a papíron meg csak ennyi volt, hogy méhen kívüli, és spontán vetélés formájában kiürült.
2014. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Marosvölgyi Annamári válasza:
Sziasztok.Nekem sajnos az elmúlt fél évben 2x is volt méhen kívüli terhességem.2013 Októberben volt az első,nagyon szúrt a hasam alja,fél óra alatt olyan rosszul lettem,hogy alig bírtam menni,nem tudtam pisilni sem,mentőt kellett hívni,a vizsgálat után derült ki,hogy méhen kívüli terhes vagyok,el kellett kötni a petevezetéket.Ez év májusában volt a második,meg jött a menstruációm de már 2 hete véreztem,néha szúrt a hasam,rosszulléteim voltak.El mentem az orvoshoz,elküldtek a Női Klinikára 10 perces gyógykaparásra!!! és délután futás haza...már a műtétre készülődtünk,adatfelvétel...stb,mikor kérdezik,hogy hol van az ultrahangom.Mondtam nekik,hogy nem tudom elvileg tegnap a körzeti orvos és aznap az ambulanciás orvos is megvizsgált.Elküldtek ultrahangra ahol kiderült,hogy ISMÉT méhen kívüli terhes vagyok és laporoszkópos műtét lesz.Persze most a másik oldalon,így a spontán teherbe esés ki van zárva :(.Ennyi az én történetem.Mindenkinek jó egészséget,sok boldogságot kívánok.A.
2014. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sajnálom Annamária :((
2014. jún. 14. 13:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett veled kérdező?
2014. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi van veled kérdező?
2014. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!