Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt méhenkívüli...

Akinek volt méhenkívüli terhessége az elmesélné mi történt? Hogy derült ki? milyen tünetei voltak? Azóta terhes lett? Műtét vagy gyógyszer? Szóval mindent.

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer maradt el a menstruációm, fog.gátlót szedtem, jöttek a terhességi tünetek (hányás, mellfeszülés, izzadás), halvány pozitív lett a terhességi teszt, elmentem nőgyógyászhoz, uh nem volt, tapintásra megállapította, hogy nem vagyok terhes, csak beképzelem. Elmentem magánorvoshoz, volt hüvelyi uh, nem látott semmit, hasi uh mutatta ki a méhen kívülit. Be kellett menni a kórházba, vizeletmintát kértek (otthonról vittem), mire beértünk a kórházba, elöntött a vér (brutálisan!!!), Tescos szatyrot tettem magam alá a kocsiban, betoltak a vizsgálóba, nem csináltak velem semmit, mert teljesen kitisztult minden. Szerencsém volt ebből a szempontból! Ez 2005-ben volt, 2011-ben született meg a lányom makk egészségesen. 2005-ben még fősulira jártam, de eszembe sem jutott az abortusz, megtartottuk volna a babát. A lányom már tervezett gyerek volt, első hónapban megfogant.
2012. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy közeli ismerősöm esett teherbe méhen kívül. A fogadott orvosa nem találta a magzatot a méhen belül, ezért befektette a kórházba, és mondta, hogy lehet, hogy még pici, ezért nem látszódik. Egy másik orvos megnézte, és megtalálta a babát, viszont nem látszódott állítólag a méhen kívüliség, mert úgy tapadt meg. Másnap egyik pillanatról a másikra görcsölni kezdett az ismerősöm, és azonnal meg is műtötték. Elkezdte az embrió szétfeszíteni a petevezetéket.

Mondjuk az ismerősömnek több hasi műtéte is volt, és műtötték a petefészkét is, ezért beszűkült neki a petevezeték, emiatt nem lökődött ki rendesen.

Már legalább a 4-5. hasi műtéte volt, viszont még mindig lehet babája, csak a kockázat elkerülése miatt (szűk petevezeték), nekik be kell ültettetni. Szeptemberre van időpontjuk.

Tehát lehet még terhes, akivel egyszer ilyen balszerencse történt.

2012. máj. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pozi lett a tesztem, viszont nem nagyon erősödött a csík.

KB a 6. héten mentem uh-ra és ott nem találtak a méhemben semmit. Befektettek kórházba, közel két hétig feküdtem, mert magától elhalt a petevezetékemben az embrió,(vérvétel alapján gondoljuk, mert először növekedett a HCG szint, majd elkezdett lecsökkeni) Miután lecsökkent egy bizonyos szint alá, hazaengedtek. 2 hetes kontroll vizsgálaton még mindig látszott hogy ott van valami a petevezetékben, de a véreredmények már teljesen jók voltak. Aznap este viszont elrepedt(hatalmas hőség volt és nagyon keveset ittam aznap....szerintem ez is hozzájárult)Megműtöttek, kivették a petevezetékem. Nekem nem volt sok vérzésem, és a hasam sem fájt elviselhetetlenül, de az biztos, hogy megismerném azt a fájdalmat most is.(kb a 11. hétnek megfeleő héten volt a műtétem..nagyon sokáig elhúzodot )

Egy hete viszont újra pozitivat teszteltem :) Dokinál még nem voltam, de érzem, hogy ez más, ennek jó helyen kell lennie. :)) (És tudom, hogy a maradék petevezetékem átjárható..volt átjárhatósági) most nagyon reménykedem.

2012. máj. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 28. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!