Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi pénzt költöttetek a...

Mennyi pénzt költöttetek a babátokra megszületéséig?

Figyelt kérdés
Itt gondolok az orvosi költségekre, bútorra, kiegészítőkre. Köszönöm válaszaitokat. 34 hetes kismama
2010. jan. 1. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1.babámnál

6ezer a kombinált teszt

kb 4ezer a mellszívó(vaterán vettem)

a kis ruhák olyan 5-6 ezer.(nagyon sokat kaptam használtan);3000.-a pocakosnapló

1cs pelenka 2000.-,1cs popsitörlő 400.-

nekem eü betét(2cs,)törlőkendő kb 2ezer

ha belevesszük a vitaminokat,na az nagyon sok.elevitet végig szedtem(havi olyan 3-4ezret hagytam a patikában)

Ebben már benne volt neki a bepanten popsikrém,a steril vatta,melltartó betét,eü betét,a fürdető,a fültisztító pálcika,a kisolló,az orrszívó-kézi,majd kaptunk elektromosat...a többi kencéjét a hazajövetel után kapta.

a bútorokat(kiságy)a babkocsit szintén úgy kaptuk.

tehát így belegondolva nagyon sokat tudtunk spórolni hála a nagy gyerekszerető rokonságnak.

Se babakádat,se járókát,etetőszéket...semmi ilyent nem kellett vennünk.

2010. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
300.000 dokival,berendezéssel,mindennel együtt.
2010. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
37 hetes vagyok, eddig kb 300.000 Ft.
2010. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ruhákat nem kellett venni, a bútorok (kiságy, pelenkázó, függöny, kiegészítők, stb...), autósülés, babakocsi és az orvosi ellátás eddig szintén kb. 300.000ft-ból vannak meg. Már minden meg van, talán még 10-20.000ft-ot kell majd elkölteni egy-két egészségügyi dologra és a szülés kell majd kifizetnem ami 50.000ft lesz. Mindösszesen max 400.000ft lesz, de ez úgy lehetséges hogy eléggé utána jártunk a dolgoknak... egy vagyon el lehetne költeni.
2010. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ajándékba kaptok dolgokat,és használtan is vesztek ezt-azt,100.000Ft-nak elégnek kell lennie...szerintem!

Ja,a magándokinak járó pénzt nem számoltam bele!Én 40.000et adok majd neki.

2010. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Mi nem kaptunk semmi ajandekba, elso baba a csaladban,

butor: 200.000ft

doki : 90.000ft + szules 100.000ft

mellszivo+legzesfigyelo+ merleg + ehez hasonlo dolgok 200.000ft

plusz meg rengeteg felesleges dolog... 900.000ft ot biztosan eltapsoltunk. Plusz a tetotert is meg kellett csinaltatnunk h elferjunk.. persze azt nem szamolom fel:)

ha ujra csinalnam elmennek az ikeaba megvenni a 10.000ftos agyat stb... feleslegesen nem vasarolnek meg egyszer.. meg a pelenkazokomodot se hasznaltam mar 3hos kora utan,mert azert nem setaltam fel az emeletre.. azota szet is van szedve. A tobbirol nem is beszelek h minden a taroloban all :) 8 hos kislany anyukaja

2010. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia,Mi kaptunk 3 zsák ruhát,(ami nagy segítség volt),Kiskádat álvánnyal,kókuszpólyát,textilpelenkát!

Amit vettem:Kiságy( 10.000 ft),szivacsunk volt bele,csak méretre vágtam és varrtam rá huzatot,Babakocsi 28.000 ft(bizományiban vettem,de mintha új lenne,hordozó 6000 ft(szintén használt volt,de megkímélt állapotú),18.000 ft fenyőkomód(új),pelenkázófeltét,rácsvédő 3000-3000 ft,egy-két rugi,body,hálózsák 5000 ft,a kencéket olajokat terhesvitamint én patikakártyára veszem,azért nem kell fizetni úgymond.

Dokinak egy fillért sem adtam,mert SZTK-ba és kórházba jártam,és mivel nálunk nem lehet orvost fogadni,ezért ez sem került pénzbe.

Pelenkára, betétre,hálóingre,bugyira kb 5000 ft-ot költöttem!

Összességében.kb.80.000,de lehet 100.000 is megvolt


sok kedves ismerősnek,köszönhetően így nem kellett vagyonokat költenem,na meg én nem ragaszkodtam az új dolgokhoz!A lényeg,hogy tiszta,rendezett legyen a holmi!

Én így csináltam!Mivel ennél többet sajnos nem tudtam volna költeni,meg nem láttam értelmét sem!

Ja,a mellszívó 3000 ft volt azt kihagytam!

Boldog babavárást és új évet!

2010. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az elso babankra koltottunk, nem ereztem, hogy sporolnank, viszont csak azt vettem meg, amit fontosnak es jonak tartottam. Meg sem kozelitettuk a fentebb emlitett 300-400 ezer forintokat...

Vettem uj ruhakat, de nem a cuki es meregdraga cuccokat a meno uzletekben, hanem azokat, amik a minosegukhoz kepest megfelelo arakkal birtak. Kaptam hasznaltakat, amiknek szinten orultem, ajandekba is hozogattak nehanyat. Kisagyat szinten kaptunk ajandekba ujat (babavaras alatt hazasodtunk, igy eleve kertuk, hogy babas cuccra dobjon ossze a szuk csalad, ne lim-lom dolgot ajandekozzanak).

Elektromos mellszivot is hasznaltat vettem (szerencsere, mivel nem volt ra szukseg csak ket hetig), a fekvo babakocsi is hasznalt volt es olcso, mert inkabb a hat hos kor utan hasznalhato ulobabakocsira kivantam tobbet kolteni, annak joval tobb szerepe van/volt nalunk.

A pelenkazo es furdeto allvany, a legzesfigyelo, a bebihinta, piperecuccok, nekem a szules utani dolgok (sok-sok betet, krem cicire, hasra, hasleszorito, 2 uj haloing, szoptatos melltarto), pelenka a babanak es nehany jatek: ezeket vettem ujonnan (valami meg biztosan kimaradt), jo minosegu mind es igy sem volt draga.

En bababutorhoz es kulon meregdraga bababirodalom berendezesehez nem ragaszkodtam, feleslegesnek tartom, tok jol megfertek a babaruhak az en cuccaimmal egy szekrenyben, nem vetette meg a fiam a szememre, hogy neki nincs komodja. :-D

A szulesert es a vizsgalatokert semmit sem fizettem, mert volt biztositasom es kulfoldon szultem, nem divat a magandoktorozas az allami biztositason tul, persze maganklinikan is lehet szulni atszamitva milliokert.

Osszesen talan 100-120 ezer forint ment el a komplett babakelengyere es az elso 2-3 honapban szukseges cuccokra, azutan kellet ismet vasarolni, boviteni a ruhatarat, tobb jatekot venni, stb.


Most a masodik babamat varom, 33 hetes vagyok de jelenleg a terhesvitaminokon kivul 2 darab rugdalozo arat koltottuk. A nagyobbik fiam is meg csak 13 honapos, mindenunk megvan, a kistesonak csak pelenkat kell vennem, magamnak nehany dolgot a korhazi csomaghoz, egy hordozokendot veszek meg es nehany ruhacskat, hogy ne csak "hasznaltja" legyen picinek (bar nem hiszem, hogy ez az o lelket zavarna).

Allami korhazba jarok terhesgondozasra mindig ugyanahhoz a dokihoz, szulesnel elvileg bejon, ha bejon, akkor adok majd penzt, de terhesgondozasert nem, mivel nem a maganrendelojeben vizsgal, nem a sajat gepeit hasznalja. Szulesznot viszont fogadtam mar.

Tehat az orvosi koltsegekkel egyutt is ugy szamolom, hogy megallunk most is a 100-120nal.

2010. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Össz. kb. 100 ezer Ft: Sztk ingyenes ellátás, jórészt használt cuccok.

Ebben vannak luxus-dolgok is, mint sterilizáló, mellszívó, szopipárna.

Okosan vásároltam :)

2010. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kaptunk ruhákat a nővéremtől,mert az Ő bébije 6 hónapos, és tudta hogy kelleni fog nekünk, így félre tette az összeset, és folyamatosan is ezt teszi :) Tehát ruhát nem kell vennem most sokáig.

Kiságyat használtan vettünk de "újat", az 3000 Ft. Abba kell vennünk egy kókuszmatracot, ami 8000.-, vettünk bébiőrzőt,ami 5000 volt,de új, Intersparból való.Szerencsére akciós volt.

A babakocsi 150.000, CAM cortina x3.

Mellszívót valószínű használtan veszek, és légzésfigyelőt is. Aventes újszülött cumisüveg szettet, az 7000.-

Pelenkák és egyéb pipere cuccok az úgy 20 000.-

Baba kádat is kaptunk. A doki és a szülésznő kb 60.000 lesz. Plusz a magánrendelésekre eddig elköltött pénz.

Ahol tudunk spórolunk, mert nem veszünk fölösleges dolgokat meg.

Remélem nem hagytam ki semmit :) Bár, szerintem biztos :)

2010. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!