Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ennek a tippelgetésnek mi...

Ennek a tippelgetésnek mi értelme? És miért nem a kétségbeesett, segítséget kérő kismamák kérdésére érkezik több válasz?

Figyelt kérdés
Nem bántani szeretnék senkit! De a lényegesebb kérdésekre senki vagy alig írnak. A tippelésre rengetegen, ami önmagában nem is baj, annak ellenére, hogy én személy szerint nem látom semmi értelmét, de a többieknek miért nem válaszolnak?
2014. jún. 10. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Talán azért, mert a tippelgetéshez nem kell tapasztalat, míg a komoly kérdéseknél lehetőleg csak az válaszol, aki tud rá.
2014. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van!

De rengeteg kismama van itt, közülük pedig sokan több gyermekesek.

2014. jún. 10. 19:37
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Én ugyan tippelgetni sem nagyon szoktam (bár néha előfordul), de én sokszor inkább priviben válaszolok a hasonló problémákkal küzdő anyukáknak, mert sokszor csak savazzák az embert, ha leírja a saját tapasztalatát, főleg olyanoknál, ahol a kérdezőt is a földbe döngölik (pl. szoptatással, éjjeli ébredésekkel kapcsolatos kérdéseknél, mikor csak azt hangoztatják, hogy már régen nem kellene szoptatni, rég át kellene aludnia az éjszakát, stb., de ez csak egy példa a sok közül). Én azt gondolom, hogy többen is vannak így, hogy inkább nem válaszolnak a kérdésre, mert nincs kedvük hajat tépni, vitatkozni.
2014. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
megmondom őszintén az utóbbi napokban szinte csak olyat olvastam hogy "nincsenek tüneteim baj lehet" -nem, inkább örüljön hogy nem jön ki minden a gyomrából. Meg hogy terhes lehetek-e? persze, ha nincs védekezés akkor előfordul, viszont aki mostanában ír ki egy ilyen kérdést, rengeteg ugyanilyennel találkozik, biztosan talál választ azok között is...tippelgetésnek sincs sok értelme, lehet kíváncsi a kismama ki mekkorának látja a pocakját. Jómagam is tettem fel egy pocakos képet tippelősnek még terhességem alatt, és szinte minden válaszoló nagyobbnak tippelt mint amennyi voltam, ezen meg is lepődtem.
2014. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem látom értelmét a tippelgetésnek. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mit vár az illető, aki ezt megkérdezi. Miután nem ismertük nem terhesen, nem tudunk mihez viszonyítani.

Viszont ott minden rizikó nélkül lehet válaszolgatni, míg egy komolyabb kérdésre én nem írnék, ha nem vagyok benne biztos. Sokszor van olyan kérdés is, amire csak egy orvos tudna felelni, miután megnézte a babát/kismamát.

2014. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Ez egy nagyon jó kérdés, teljesen egyetértek veled Kedves Kérdező!
2014. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

En is csak olvasok. Kerdezni mar nem is merek,mert olyan valaszokat kapnek,hogy lehet most terhesen elsirnam magam :))))

viszont sok olyasfajta kerdes van,amire csak orvos tud valaszolni :(

2014. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtatok és hogy nem csak én gondolom ezt így!

Igen, tényleg szörnyű, ahogy egymás torkának tudnak esni az emberek. Még akkor is, amikor egy kismama kétségbe van esve és éppen talán a laptopja előtt zokog.


Egyébként szeretem ezt az oldalt, azért is olyan rossz, hogy érdemben kevés válasz/tapasztalat érkezik.

2014. jún. 10. 21:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Tippelni lehet felelősség nélkül, illetve azt mindenki tud.


De egy fontos kérdésben válaszolni más tészta. 1-1 rossz válasszal, rossz döntéssel borzasztó hatással lehetsz mások életére.

Illetve nem mindenki tud az adott kérdésben TÉNYLEG hasznos választ adni. Tippelni könnyebb :)

2014. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ja, ez a "Nincsenek tüneteim." és "Terhes lehetek-e?" valóban a másik csoda!!


9. Rendben, ha borzasztó hatással lehet egy válasz mások életére illetve hát talán ez kicsit szélsőséges így, mert szerintem a kérdező sem készpénznek veszi, ha valaki elmeséli az Ő, EGYÉNI tapasztalatát, esetleg véleményét.

Plusz ugye legtöbb esetben,ha olyan a kérdés, oda van írva, hogy orvos tud biztosat vagy menjen ügyelet stb.

2014. jún. 10. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!