Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El tudnátok mondani hogyan...

El tudnátok mondani hogyan zajlik a cukorterheléses vizsgálat? (Győr SZTK)

Figyelt kérdés

Én eddig mindig a védőnőnek vittem vizeletet, ő nézte a vérnyomásom és a súlyom. De olvastam olyat is hogy ilyenkor azt is néznek. El tudná nekem valaki normálisan magyarázni hogyan is zajlik ez? Kérdeztem a védőnőm de sajnos össze vissza beszélt meg valami uh-ot emlegetett holott tudtommal az nincsen a 24. héten. Előre is köszönöm!


21hkm


2014. jún. 10. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Cukorterheléses vizsgálatkor vesznek tőled vért éhgyomorra, aztán kapsz egy pohár vizet, amiben feloldották a 75 gr glükózt, azt szépen megiszod. Van ahol megengedik, hogy tegyél bele citromot. az utolsó korty után 2 órával újból vesznek tőled vért. Ez alatt az idő alatt nem mehetsz el, ott kell ülnöd a váróban. Ha nagyon rosszul lennél a lötyi után, akkor ihatsz 1-2 korty vizet.


Előtte való napokban nem kell diétázni, meg semmi különös étrendet nem kell folytatni, rendesen úgy egyél mint máskor, de este 8 után már ne egyél semmit.

2014. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ditta323 ***** válasza:

Szia.

Reggel 7-re menj. Semmit nem kell magaddal vinned csak citromot vagy citromlevet. Készülj fel rá, hogy langyos lesz a víz és csömör édes. Cukorterhelés előtt gyümölcsöt csak módjával fogyassz /szülésznő barátnő tanácsa/ előtte 1-2 nappal ne is nagyon. Enni este 7-8 órától ne egyél /mondjuk én éjjel vizet kortyolgattam, mert száradtam ki/. Savmentes vizet még vihetsz, de ne kérdezz rá, mert azt fogják mondani, hogy ne /nah persze bírja ki valaki, kicsiket kortyolgattam kint/ Leveszik a vért megitatják veled a löttyöt és a váróban kell várni még le nem telik a 2 óra, majd behívnak leveszik a másik adagot és kb 3 nap mire megvan az eredmény, de azt mondják is.

Jah igen vigyél könyvet, rejtvényt, hogy ne unatkozz és még ha a párod ráér őt is viheted :D


27hkm

2014. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!