Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elképzelhető, hogy "befordult"...

Elképzelhető, hogy "befordult" a babám? Ezt lehet érezni? Kicsit aggódom. Lehet rá okom? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
Én csak 20 hetes és 3 napos vagyok, de tegnap fura volt a pocim. Éjfél körül kezdődött egy intenzív fájás, ami 3-5-8 percenként köveztetett, és kb 20 percig tartott. Ez idő alatt bébim mocorgott, mert hol itt, hol ott éreztem a rúgásait. Nem görcsöltem, csak megkeményedett iszonyat a pocim, és a manó mocorgása igen kellemetlen volt ez idő alatt. Levegőt elég kapkodva tudtam ilyenkor szedni, de szerencsére 1-1 fájás között telt el némi idő. Lassan letelt a 20-30 perc, és elmúlt ez a fájás, a pocakom ismét visszavette régi alakját, mert míg a megkeményedések voltak, furán nézett ki a pocakom. Tisztára el volt "deformálódva". DE nem véreztem, semmi folyásom nem volt, csak a törpe mozgolódását és a keményedéseket éreztem végig, ami elég rosszul esett...Mire végzett a "munkával" törpe, olyan volt, a mozgása, mintha a hüvelyem felé ütögetne, és a köldökömnél, meg a bordáim alatt rugdosna. Tény, nagy babám van, és a koromhoz képest, hatalmas pocakom...Ezek jelentenek valamit? Más is tapasztalt ilyet?
2010. jan. 2. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek jóslófájások, szaknyelven Braxton-Hicks-összehúzódások. A méhed fájdalommentesen összehúzódik, készül a szülésre. Ne aggódj, ez ternészetes, lesz még ilyen, egyre gyakrabban. Kb ebben a terhességi korban szokott kezdődni.


Aggodalomra az adhat okot, ha a hüvelyedből vízszerű folyadék vagy vér szivárog, ha az összehúzódások nem múlnak el, illetve ha menszesz-szerű görcsöt érzékelsz.

2010. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel az orvosodat, ki tudja nálad mi normális és mi nem. Itt egyikünk se ismer, nem tudjuk mekkora a méhed, milyen a keménysége, mennyi magnéziumot szedsz és hol van a lepény. Az orvosod ismer. Egyetértek az eslő válaszolóval, valószínű jóslófájás volt, de ezt ne mi mondjuk meg, hogy ez normális-e. Én is 20 hetes vagyok, ilyesmit még nem tapasztaltam.

Nem lehurroglak ám, hogy ne tegyél fel kérdést, mert bármi van, én is azonnal kérdezek, de ne nyugodj bele. :)

2010. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 20-21. hetesen kissé korai a jósló fájás...ha sokat összehúzódik a méhed, nyílhat a méhszáj is.

Mindenképpen beszélj az orvosoddal, és ha ez sűrűn elő fog fordulni, akkor magnéziumot kell majd szedned, és sokat kell pihenned.

Minden jót!

(34. hetes mami)

2010. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!