Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epekő műtét után lehet egészsé...

Epekő műtét után lehet egészséges a terhesség?

Figyelt kérdés
Az első terhességem alatt epekövem lett, laparoszkóppal megműtöttek a szülés után, majd közölte a doki, hogy mivel az egyik vágás a köldökömben van a következő terhességnél jó eséllyel fogok köldöksérvet kapni. Szeretnék még babát, de ez elbizonytalanított... Van itt olyan anyuka, akinél nem okozott műtét után problémát egy növekvő pocak?
2014. jún. 11. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem epekő miatt, de volt laparoszkopiás műtétem. Az egyik heg a köldökömnél van nekem is. Júniusba volt a műtétem, júli végén estem teherbe, tehát vuszonylag kis idő telt el a műtét, és a pocak "növekedés" között. Nem lett köldöksérvem. A doki nem is szólt, hogy előfordulhat.
2014. jún. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tavaly nyáron vették ki ugyanígy az epehólyagomat kövek miatt és nekem is a köldököm felett van közvetlenül az egyik heg.

Most vagyok 5. hetes terhes, tehát még nagyon az elején, de nekem nem mondtak ilyesmiket anno a kórházban! Nagyon remélem, hogy ez csak vaklárma, különben ismerek egy csajszit, aki tavaly szült és előtte egy évvel volt neki is ugyanilyen epeműtéte. Neki se lett tőle semmi baja...

Remélem csak riogatás. Szoktak néha a dokik, meg tényleg szeret ijesztgetni egyik-másik, sokszor totál alaptalanul, szóval csak pozitívan! Nem lesz semmi baj! :)

2014. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem pont a köldökömbe vezették be az egyik műszert. Remélem ha lesz 2. babám az a heg sem fog problémát okozni, mikor kiugrik a köldököm. Nem akarok még egy sérvműtétet is, éppen elég volt a császár és az epekő... :(
2014. jún. 11. 08:27
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy magánkórházban csináltattam, lehet, hogy számítanak tőlem a folyamatos bevételre, mindig "elszúrnak" valamit, hogy kétévente otthagyjak egy csomó pénzt... :) Jajj, én is remélem, hogy csak ijesztegetni akartak...
2014. jún. 11. 08:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor a kisfiam 9 hónapos volt, kivették az epehólyagomat, közel 3 éve. Aztán tavaly decemberben volt még egy laparoszkópos műtétem, méhen kívüli terhesség miatt. Tehát nekem 2x is vágták a köldökömet (nem felette, hanem nekem is a köldökömbe vezették be mind a 2x). Márciusban újra terhes lettem, most vagyok 15 hetes. Nekem egyik műtétkor sem mondtak ilyesmit. Pedig azzal a sebésszel, aki az epeműtétet végezte, sokat beszélgettünk gyerekvállalásról is. A másodiknál pedig egyértelmű volt, hogy babát tervezünk.
2014. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is. Tényleg hihetetlenül pénzéhes némelyik. : /

Amúgy én se vagyok sóher, szóval tényleg ha az egészségemről van szó (vagy bárkiéről a szeretteim közül), akkor arra nem sajnálom a pénzt, DE ha azt látom, hogy a doki csak a pénzt teszi zsebre, de amúgy meg nem vagyok megelégedve vele, akkor biztos, hogy keresek egy másikat, aki megdolgozik a pénzért.

Vannak jó orvosok, csak nem mindig olyat fog ki az ember sajnos...

2014. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a kisfiam születése után volt laparoszkópos epeműtétem, szóval nekem is van egy vágás a köldökömnél, de egy szóval sem mondták, hogy ha még egyszer terhes lennék, akkor ez bármit is okozna.

Meg ahogy olvasom a többiek válaszát, nekik sem mondtak ilyet.:)

2014. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó, hát én sem magamtól találtam ki..... :)

Lehet, hogy csak szimplán minden eshetőségre fel akart készíteni a doki. Vagy minden ~1000 ilyen terhességből 1-re jut köldöksérv, és gondolta közli. Na mindegy, egyelőre nem aktuális a dolog, csak utánaérdeklődtem. :)

Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 11. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:
A petevezeték átjárhatósági vizsgálatot gyakran laparoszkóppal csinálják, és általában a köldökön ejtenek egy vágást. Mindezt olyan nőknél, akik babát szeretnének. Én műtét után 1 hónappal estem teherbe, nem mondta az orvos, hogy bármi gond lenne ebből...
2014. jún. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok és most jutott eszembe valami. Tényleg mondtak valamit a köldöksérvről az epeműtét után, viszont nem így ahogy neked mondták. Mivel a fiam még pici volt, 2 és fél hónapos, amikor is az epeműtétem volt, annyit mondtak, hogy műtétet követő 2-3 hétben vigyázzak magamra, és tudják, hogy milyen hülyén hangzik, de ne nagyon emelgessem a fiamat a műtétet követő 2-3 hétben, mert könnyen köldöksérvem lehet. De ez közvetlenül a műtétet követő időre vonatkozott és nem egy következő terhességre. Mert arra tényleg soha senki, semmit nem mondott.
2014. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!