Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Talán van valakinek hasonló...

Juci80 kérdése:

Talán van valakinek hasonló problémája mint nekem. Hematómám van, ami gyakolatilag már az egész petezsákot körbeveszi.8 hetes terhes vagyok. Lehet ebből egészséges terhesség?

Figyelt kérdés
7 hetesen vérzésem jelentkezett, ami egy napig tartott. Pár napos kórházi pihenés után hazaengedtek. Akkor 40x18mm-es volt a hematóma, a petezsák mellett. Tegnap voltam kontrollon. A baba szépen fejlődött időközben is, viszont legnagyobb csalódásomra a hematóma nemcsak hogy nem csökkent, hanem nőtt is, és szinte már a egész petezsákot körbeöleli. Járt valaki hasonló cipőben? Van esély hogy kihordjam a babát? A doki szerint pengeélen táncol a terhességem.

#hematóma #petezsák körül
2014. febr. 11. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Én is bevéreztem 6 hetesen, hematómám volt. Az enyém szerencsére a 11.hétre felszívódott magától. Ha a tied is elkezd felszívódni, akkor nem lesz semmi baj. Viszont ha nem kezd el, vagy tovább nő, akkor sajna azt a baba nem éli túl. Reménykedj, vagy imádkozz, ez most tényleg nem rajtad sem a babán múlik. SAjnálom, és átérzem a helyzetedet. :(
2014. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is volt hematóma, de nekem a petezsák felett. én sokat véreztem, felváltva vérzés, barnázás, sot még néha görcsöltem is a 10 hétig. Akkor abba maradt. Aztán a 14 héten megint visszajott pár napra. Azóta nem volt , már a 35.hétben vagyunk.Én egész nap feküdtem, a 10 hétig, c-vitamint, folsavat, utrogestant és estrofemet kaptam. Igaz én lombikos vagyok, de szerintem az utrogestan vagy duphaston neked se ártana. És a C-vitamin.Pihenj amennyit csak tudsz, szoritok neked!
2014. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szia! Nekem a petezsák felett volt, aminek következtében a 6.héten 2x is szó szerint elöntött a vér. Nekem akkor szintén azt mondták, fenyegető vetélés veszélye áll fenn,miután a haematóma a petezsák felett volt és a vérzés elsodorhatta volna a babát. de a mi babánk erős volt, most töltjük a 22.hetet:) nálam tehát kiürült a haematóma, én kaptam - bár lombikos vagyok alapból - Utrogestan 3x3, Duphaston 3x1-et egészen a 12.hétig.
2014. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is óriási hematómám volt és nagyon véreztem. Volt, hogy szó szerint ömlött belőlem a vér. A 7. héten véreztem először és tartott a 14. hétig, de a hematóma még akkor is megvolt. Csak a 19. heti uh-ra tűnt el teljesen és menet közben sokszor nőtt. A 19. hétig szigorúan feküdtem, csak a mosdóba mentem ki, de azt is kétszer meggondoltam. Már másfél éves és egészséges a kislányunk.

Egyébként engem nagyon megviselt, különösen amiatt, hogy 6 évet vártunk erre a babára, kezeléssel lett végül. A háziorvosom több szakembert, ismert professzort felhívott, hogy mire lehet számítani és mind azt mondta, hogy a hematóma szerencsére nagyon ritkán okoz vetélést. Nyilván nem kizárt, de általában nem szokott probléma lenni emiatt.

2014. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt nem állítom, hogy teljesen megnyugodtam. Egyébként Utrogestánt meg Rutascorbint én is szedek. Sok olyan esetről hallottam meg olvastam, mikor a hematóma a petezsák mellett, alatt helyezkedett el, de olyanról, mint nekem, hogy teljesen körbeveszi, még nem. Kíváncsi lennék ilyen esetekre is, hogy végződtek.
2014. febr. 11. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:
szia miujság azóta?
2014. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A hematóma nekem nem szívódott fel teljesen, végigkísérte a terhességet, ami a terhesség végén a koraszülés kockázatát növelte. Félidőben meg magzatvíz szivárgás gyanúja miatt voltam kórházban. De végül nem lett problémánk, a kiírt napon szültem.
2015. aug. 22. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!