Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor vérvizsgálat...

Terheléses cukor vérvizsgálat - mikor lehet enni?

Figyelt kérdés
7órakor éhgyomorra leveszik elsőnek, utána cukros lötyit kell meginni, utána pedig vissza kell menni 9re, hogy mégegyszer levegyék a vért. Majdcsak ezután ehetek? és ha elájulok? Minden reggel korog a hasam mire felkelek, 10percig se bírom ki, hogy ne egyek valamit. Hogy lehet ezt kibírni? Ti vittetek magatokkal citromlevet, hogy tegyék bele azt is? vagy külön utána ittatok citromos vizet?

2014. jún. 11. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A cukros lötty ivása után nem ájulsz el. Sőt. Tömény. Semmi bajod nem lesz. Az azonban fura (és megjegyzem szabálytalan is), hogy te a cukros lötyi ivása után nem csak hogy mozogsz, de haza-és visszamész. Utána nem szabad inni, enni semmit. Citromot igen, érdemes picit beletenni. Az, hogy kétszer vesznek csak vért, megint csak pontatlan, min. 3x kéne. Nagyon el van nagyolva ez a vizsgálat.
2014. jún. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt így zajlik ez a vizsgálat, 120perces. Nem fogok közbe hazamenni, mert ultrahangra és ekgra is kell mennem.
2014. jún. 11. 09:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Tehetsz bele citromlevet, én is tettem, orvos tanácsolta, de ott is mondták. Nyugi ki fogod bírni, nem fogsz elájulni, de ott ha gond van azért lesz pár eü-s dolgozó aki segít ha gond van. Lehet éhes maradsz tőle, de hidd el annyi cukor bizony tölt!!!! meg ezt egy jó nagy pohár vízzel iszod az is tölt, én nem voltam éhes egyáltalán. Amikor levették a második adag vért, a 120 perceset utána már ehetsz.

Nem jó mozogni közben, hiszen terheled a szervezeted és nem valós vércukor érték lesz. Mert a mozgás csökkenti a vércukrot, a legjobb kicsit arrébb menni és lecsücsülni és ott megvárni, hiába unalmas, de ez van, így a valós.

Nekem terhességi cukrom lett, voltam pár terheléses vizsgálaton..... bár ott már nem cukrot kellett inni. És ott sem jöttem mentem, csak kicsit arrébb ültem, hogy ne zavarjak senkit és amúgy sem bírom a vérvételt :)

2014. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
most olvasom, hogy még más vizsgálatokra is kell menned, hát azért sem ajánlom, mert sokkal kisebb az esélye, hogy rosszul leszel, ha csak leülsz a vérvétel környékére, mintha jössz-mész, de te tudod. Azért majd mikor megvan az eredmény, szólj, hogy jöttél mentél, mert lehet azért lesz még pont a tartományon belül, ami hamis eredmény.
2014. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ditta323 ***** válasza:

Szia.

Én citromlevet öntöttem hozzá, de így is valami borzadály volt, mivel nem szeretem a tömény édeset ráadban még langyos is volt a víz....

Nekem az első 1 óra volt rossz,mert melegem volt. Itt is úgy van, hogy van az éhgyomri utána a 120 perces.

Enni ne egyél, mozgást azért ellenzik, mert befolyásolja az eredményt, inni meg max. savmentes vizet igyál, de azt meg a pisilés miatt nem szeretik.

Ki fogod bírni :)

2014. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a következőképpen zajlik a vizsgálat. Leveszik a vért, megcsinálják a cukros lét (nekünk sem a cukrot, sem a citromot nem kell vinni hozzá) majd 2 óra múlva be kell kopogni, hogy levegyék és ne legyen nagy csúszás. Közben nagyon nem lehet mozogni, én annyit mozogtam, hogy elmentem anyumékhoz meg vissza a vérvételre (kocsival vitt a párom). De ennél többet nem igazán szabad csinálni, vagyis szerintem sem jó ötlet még vizsgálatokra járkálnod közben. Nálunk inni szabad a 2 vérvétel között, sima szénsavmentes vizet (persze nem literszámra) Nálam már ez ajánlott is mert amúgy rossz (vékony falú, könnyen összeeső) vénám van és ha nem iszok, akkor simán elájulnék vérvételkor, meg összeesne a vénán. Egyszer jártam így (lefektettek megitattak vízzel és utána simán levették) azóta felhívták rá a figyelmemet, hogy nyugodtan igyak reggel is, közben is sima vizet. Ez nem befolyásolja az eredményt (csak ne egyek és tényleg sima víz legyen).
2014. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Olyan sokat nem fogok járkálni mert a labor melletti ajtó az ekg-s öltöző. Az ultrahang is ezen az emeleten van, pár méterrel arrébb.
2014. jún. 11. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!