Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nagyobb korábban fog...

Ha nagyobb korábban fog megszületni?

Figyelt kérdés
27 hetes kismama vagyok a babámat már az elejétől 2 héttel nagyobbnak mérik minden ultrahangozás alkalmával, de a szülés várható időpontján nem módosítottak, azt az utolsó menstruációm alapján számolják a mai napig. Ilyen esetben valószínű, hogy min. 2 héttel korábban fog megszületni a kislányunk, vagy simán bent marad az eredetileg kiírt időpontig és óriásbaba lesz belőle?

2014. jún. 12. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy csak nagyobb és időben fog születni, az is lehet,hogy elmérték. Nekem mindig kisebbnek mérték, a végén már egy hónappal, de a kiírt időponton nem változtattak, 40ik héten született!
2014. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Biztosan nem mérték el mert magánban is szokott mérni a nőgyógyászom és a terhesgondozáson is mérnek más-más ultrahang készülékekkel+ 1 hete voltunk 4D-n ott is két héttel nagyobbnak mérték.
2014. jún. 12. 11:13
 3/10 +bloodred+ ***** válasza:
100%
A fiamat is mindig 1-1,5 héttel nagyobbnak mérte az UH. 8 nappal mensi szerinti termin előtt született.
2014. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pont én is most kérdeztem, hogy mekkora lesz a baba a végére, mert 3 héttel nagyobbat mérnek nekünk is mindig, de ettől nem fog hamarabb születni, az a dátum lesz a mérvadó, amit az első trimeszterben számoltak ki nektek...

Boldog babavárást...

2014. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tehát teljesen mindegy, hogy mekkorák a baba méretei akkor is az utolsó menstruáció alapján számolnak?

(Ja nálam nem módosítottak a 12. heti genetikai ultrahangnál sem pedig ott is 2 héttel nagyobbnak mérték.)

2014. jún. 12. 11:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is nagy baba voltam anno, anyukám mesélte, hogy 4700 grammal születtem, de a kiírt időpontot napra pontosan betartottam! :)
2014. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Én azért még reménykedem, hogy nem lesz óriás baba (elvileg genetikusan átlagos méreteket kennene, hogy örököljön).

Szép napot kívánok mindenkinek!:)

2014. jún. 12. 11:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Nalunk 3 hetes kulonbsegnel valtozott a fogantatas es a szules varhato idopontja.Az elso vizsgalaton amikor menzi szerint 6 hetesnek kellett volna lennie 9 hetesnek mertek,es eleve az elozo menzim idopontja kerult be tampontnak.Ahhoz kepest pedig 1 hettel kisebb.A szules varhato idopontjat pontosan a baba korahoz igazitottak.

Az utolso menzim mint kiderult nem volt "igazi", bar rovidebb ideig is tartott.

2014. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem tegnap úgy magyarázta a doki (ha jól értettem), hogy az első trimeszterben a babák egyformán fejlődnek, és utána lehet már eltérés a méretek között, ezért az első trimeszterben mért adatok a mérvadóak...

Nekünk pl úgy volt, hogy a menszim szerint mentem a 12 hetes uh-ra, akkor akkora is volt a babánk, mint egy 12 hetes magzat (vagy akkor még lehet embriónak hívják, nem tudom :) ), majd a 18 hetesen már 19 hetes méretei voltak, voltunk 21 hetesen 4d-n, akkor 23-4 hetesnek volt megfelelő, 30 hetesen 32-3 és most 32 hetesen 35... :D (oka volt, hogy ilyen sokszor voltunk uh-n)

Remélem jól értettem és nem vezetlek félre :)

4es voltam

2014. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez ad egy kis reményt, mert màr a 12 hete UH-on is 14-15 hetesnek felelt meg a "picike".
2014. jún. 12. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!