Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek elkaphattam?

Szerintetek elkaphattam?

Figyelt kérdés
Egyik ismerős kiscicáját simogattam, de utána kezet mostam. El lehet így is kapni a toxoplasmat?

2014. jún. 12. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
nem kell aggódnod, sok macska tartó nö sme esett még át rajta és hidd el nem kerüli 9 hónaig a macskát, annyi hogy nem ök cserélik az almot. Egy simogatástól végképp tuti hogy nem kaptad el.
2014. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 simogatástól nem valószínű, viszont annyi más módon is fertőződhet az ember, hogy lehet, hogy érdemes lenne 1 vérvételt csináltatnod. Ha kiderül, hogy már átestél rajta, akkor semmi gond, ha viszont még nem, akkor legalább tudod, hogy óvatosnak kell lenni. Lehet, hogy túlaggódónak tűnök, de nekem volt ilyen fertőzésem terhesség alatt. 11. héten derült ki, 41. hét végén szültem, addig egy nagy rettegés volt az életem és vizsgálatról vizsgálatra rohangáltam és nyomták belém a gyógyszert. Szóval ezért jobb félni, mint ...
2014. jún. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és minden rendben lett a babával?
2014. jún. 12. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerencsére igen, de az a 30 hét bizonytalanság…Hú, nem kívánom senkinek! :( Szóval azóta ha valaki kérdezi, mindig azt mondom, hogy pár ezer Ft-ot megér egy vérvétel! Ha időben kiderül, lehet kezelni és fokozottan ellenőrizni a baba fejlődését.
2014. jún. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!