Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rövidebb combcsont volt...

Rövidebb combcsont volt valaki babájánál?

Figyelt kérdés

1-2 hét eltérés normális?

27 hetes, kisfiú. Előző uh-on nem volt eltérés, csak most. Mitől lehet?


2014. jún. 14. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már eleve a mérés nem 100%-os. Az is lehet, hogy picit rövidebb lábú lesz, Ti milyen testalkatúak vagytok? Ez is sokat számít. Amúgy nincs jelentősége, hiszen csak 1-2 az eltérés.
2014. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*hét
2014. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gond, lehet Ő ilyen lesz :)
2014. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
156-158 cm körül vagyok, párom teljesen átlagos, se nem magas, se nem alacsony. csak megijedtem, mert azt olvastam, down korra utalhat a rövidebb combcsont. A kombinált tesztem a 12. héten jó lett, minden ultrahangon jó értékek voltak, a mostani az első, hogy kisebbet mértek, de csak a lábára.
2014. jún. 14. 15:22
 5/13 A kérdező kommentje:
Orvosom se mondott rá semmit, azt mondta a végén, nem lát eltérést.
2014. jún. 14. 15:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét gyereknél jóval rövidebb volt a combcsont mint az átlag. Picikét alacsonyabbak lettek a fiaim az átlagnál (apuka 170 cm, én 154 cm), de nem is számítok arra hogy 2 m magasak lesznek :) Szerintem nálatok is csak ennyi, rövidebb a baba és kész. Majd megnő. Ha jól emlékszem, nálunk több mint 3 hét volt az eltérés, de mindjárt megnézem... a nagyobbik fiamnál 35 hetesen 32 hétnek felelt meg a combcsont, a feje 36-nak :) Egy teljesen arányos, nagyon okos kisfiú.
2014. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most megnyugodtam. Én is inkább a felé hajlok, hogy a mi magasságunk között lesz. Tesómék magasak, az ő babájuk lába mindig 2 héttel volt nagyobb, hosszú lábú, kezű gyönyörű kisbaba lett végül.

Azon lepődtem meg, hogy a 22. heti ultrahang során pont a lábát mérték nagyobbnak pár nappal, most meg az lett 1,5 héttel kisebbnek mérve. De az orvos nem szólt semmit se rá, ezzel nyugtatom magam.

2014. jún. 14. 15:57
 8/13 anonim ***** válasza:
nyugi, nekem a fej nagyság volt mindig elmaradva én is meg voltam ijedve, most meg megszületett babaként, meg aránytalanul nagyobb a feje, de mint babánál ez nem számít
2014. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Roberta77 ***** válasza:

Szia!

Én két választ olvastam a neten erre ;-)

Az egyik,hogy fiú magzatok combcsontja rövidebb

A másik,hogy a fekvése miatt torzít az ultrahang és rövidebbet mér

Üdv. 22+2hkm szintén fiú :-))

2014. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én 180 centi vagyok nő létemre, a lányomnak meg magzati korban mindig az átlagtól sokkal kisebb értéket mértek combcsontra.

Most másfél éves, teljesen normális testalkatú gyerek, szóval ez még nem jelent semmit, te se aggódj.

2014. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!