Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes 4napos terhességnél...

10 hetes 4napos terhességnél minden adat Bpd:16 mm Crl:34 mm Combcsont 7mm orrcsont látható volt. Nyaki redőre viszont konkrét értéket nem írt, csak azt,3 mm alatt, norm. Szerdán megyünk a 12 hetesre és nagyon aggódom a nyaki redő miatt. Lehet baj?

Figyelt kérdés
2013. nov. 23. 18:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Miért aggódsz? Ha most normális, nem hinném hogy egy hét alatt ez megváltozik. Orrcsont is jó jel.

Semmi baj nem lesz! :)

2013. nov. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Azért aggódom,mert olvastam itt más kérdésben,hogy valakinek tizedesjegy pontossággal megmondták tarkóredő nagyságát.nekem csak 3 mm alatt volt írva.Illetve olya hozzászólás is volt,hogy tarkóredő nagysága nő a baba méretével együtt.Ezért is kérdeztem,hogy van -e esetleg aggódni valóm....
2013. nov. 23. 18:56
 3/24 anonim ***** válasza:
sok helyen nem írnak pontos számot,csak annyit amit neked is,hogy 3mm alatt.
2013. nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Hát nekem egyáltalán nem mondták meg pontosan. Annyit mondtak, hogy tökéletes. Őszintén, 28 hetes vagyok, de azóta sem néztem meg, hogy mit írtak a 12. héten kapott papírra:)
2013. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én aggódom ezelőtti terhességem áprilisban missed ab.-bal lett vége,és persze,aggódik az ember...ennél a terhességnél eddig hála istennek minden rendben volt,szépen fejlődött (kop-kop-kop)nagyon remélem,hogy a 12 hetes után már azért meglehet nyugodni,hátha már tényleg megmarad a baba, de itt is lehet néha elég hajmeresztő dolgokat olvasni,kivel mi megnem történik...
2013. nov. 23. 19:36
 6/24 anonim ***** válasza:
44%

Sz.né Reni rendszeresen visszatérő, aggódó kismama...

Lehet baj? Lehet. Ennyi.

Ha nem lehetne baj, akkor senkinek sem kellene mennie genetikai vizsgálatra. De ha mindenki ezen parázna, akkor mindenkinek idegbeteg idegeskedő gyereke születne.


Nem kell túllihegni. Élvezd a terhességed.

19hkm

2013. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, ha aggódom az értékeim miatt, 24 éves kezdő kismamaként.3 kérdést tettem fel eddig...rendszeresen visszatérő....nem kötelező válaszolni úgy gondolom,ha én más embereket normális hangnemben megtudok szólítani,akkor ez várom el én is,mert ismeretlenül is megadom a tiszteletet.
2013. nov. 23. 19:41
 8/24 anonim ***** válasza:
neaggodj mert nemhiaba mérik a 12.héten. Elötte illetve utanna nem mérvado ezért nem is mérte meg. Azt 12hetesen kell. De ha akkor is csak enyit ir az is tökéletes mert ez a lényeg hogy 3mm alatt legyen. Nem is értem most mért nézte meg,nemszokták.
2013. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Szerintem azért,hogy veszélyeztetett kismama vagyok,és most mindent ellenőrizni akart....
2013. nov. 23. 19:43
 10/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hol nem kaptad meg a tiszteletet? Lehet, hogy egyenes vagyok és nyers, de nem voltam bunkó.


Ezekből az adatokból nem lehet megállapítani semmit, mert még korai adatok. Az orrcsont annyiból jó jel, hogy a legtöbb Down-os babának csak a második trimeszterben kezd látszódni, mert fejlettlen az orrcsontjuk. De egy orcsont sem garancia.


Viszont nagyon fiatal vagy még, nincs meg az öregségi kockázat, sokkal nagyobb esélyed van egy egészséges babaára, mint egy 38 évesnek.


Nem bunkóból mondom, hogy nem szabad túllihegni, és túlidegeskedni, mert a baba idegrendszere egyre inkább összeköttetésben vana tiéddel, és kihat rá is, ha sokat stresszelsz.

2013. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!