Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két napja pozit teszteltem,...

Két napja pozit teszteltem, de még mindig dohányzom. Ti mikor hagytátok abba?

Figyelt kérdés
Még nem fogtam fel.Nincsenek tüneteim,csak a cicim fáj.Mikor tudatosul az emberben?Az első orvosi vizsgálat után?Nem akarok dohányozni terhesen!
2014. jún. 16. 07:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Én mindkét terhességemnél akkor tettem le, amikor a teszt pozitív lett. Onnantól már nem gyújtottam rá.
2014. jún. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
a férjem is és én is tervezett terhesség előtt 1 évvel letettük a bagót. nem éreztük magunkat arra jogosultnak,h. egy 3. fél egészségét megkárosítsuk. pláne,h. érte mi leszünk felelősek. így ha mi nem teszünk az egészséghez való jogáért, akkor ugyan ki?
2014. jún. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
82%
Ha pozitív a teszted akkor terhes vagy nem? Akkor miért dohányzol?
2014. jún. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Pozitív teszt után rögtön letettem a cigit.
2014. jún. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz cigizni, akkor ne cigizz! Ilyen egyszerű!

Minél hamarabb tedd le, ha fontos a gyereked!

2014. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív teszt után már nem gyújtottam rá. Pedig néha tök jó lett volna, de úgy éreztem, hogy nekem ehhez már nincs "jogom", a picikémmel ezt nem tehetem meg. (innentő kb. még egy évig úgy éreztem, hogy bármikor rá tudnék gyújtani, de nem tettem és màr egyáltalán nem hiányzik)
2014. jún. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
én 4+2 hetes voltam mikor teszteltem, de aznap vettem cigit (még tesztelés előtt). azt a dobozt elszívtam még, napi 2-3 szálasával. 5hetesen fogyott el, 5+1 hetesen már nem gyújtottam rá. de már annyira nem volt feszültség oldó és "kellemes" cigizni, kávézni, de jó volt az a pár nap, hogy nem azonnal tettem le. 31 hetes vagyok, azóta is jól bírom :)
2014. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Igazából legalább egy fél évvel babavállalás előtt kellene lerakni, de ha már így alakult, akkor most tedd le. Ha mákod van, nem ártottál neki. Mindenki mondja, hogy ilyen- meg olyan egészséges lett a gyereke, pedig cigizett, azért én nem kockáztatnék. Ha bármilyen légzési problémája lesz, hogyan fogod bemagyarázni magadnak, hogy tuti, hogy nem azért, mert cigiztél? Egyébként később is előjöhet a baj, ugyanis azok a gyerekek, akiknél az anyjuk cigizett terhesség alatt nagyobb százalékban fordul elő valamilyen tanulási nehézség. Nekem nem bírná a lelkiismeretem. De azt már jónak tartom, aki azonnal lerakja. Aki csak azért szívja el a cigit, mert még maradt a dobozból...hát nem tudom, inkább bekockáztat egy egésszégtelen babát, esetleg egy vetélést, csak mert nem akar kidobni 500 forintot....
2014. jún. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Le kéne tenni, lehetőleg azonnal. El se hiszem, h ez a mai tanult nőknek még kérdés.
2014. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a rendszertelen menzeszeim miatt a 7.héten tudtam meg, hogy babát várok. Akkor mindjárt a férjemnek odanyomtam a táskámban lapuló, teli cigisdobozt.

Itt nincs olyan, hogy majd leteszed. Elhatározás. Babát vársz, leteszed azonnal. Nincs mit húzni az időt, nem lesz tőle jobb.

2014. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!