Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell jelentkezni...

Hogyan kell jelentkezni Tanácsadáson a védőnőnél?

Figyelt kérdés
Mit kell mondanom és miket kell magammal vinni? Milyen vizsgálatokat csinálnak első alkalommal?
2010. jan. 3. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Elsősorban magadat a személyi irataid és TAJ kártyád vidd el. A vizsgálatok rendjéről fogsz tájékoztatást kapni. Mondani meg hát mit is mondhatnál amit édesanyádtól tanultál illedelmesen köszönsz és elmondod miért jöttél.
2010. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így, így, talán annyit tennék hozzá, hogy a terhességről is kellene vinned a papírt. Amin szerepel, hogy a doki megállapította a terhességet.

Keresd meg azt a védőnőt, akihez területileg tartozol, és mondd el, hogy terhes vagy és jelentkezel :)

Nálunk a védőnő csak a vérnyomást és a súlyt méri. Első alkalommal pedig kitölti a szükséges papírokat.

2010. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:) Köszi!
2010. jan. 3. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a doki mondta, hogy azzal a lelettel, amit adott, keressem fel a védőnőt. Ezen volt rajta, hogy szívműködés látható. Személyes iratok kellenék még max.

Az már annyira nem volt egyszerű, hogy kiderítsem, hogy kihez tartozom a lakhelyem szerint (Szegeden). Legalább fél óra volt, mire minden szükséges nyomtatvány kitöltött és elmondott a védőnő. Vérnyomást mért és a súlyomat. De utána kb. 5 perc egy-egy ilyen találkozás időtartama. Az első alkalommal kapod meg a kiskönyved is, amit utána mindenhová vinned kell magaddal.

34+4 hetes

2010. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem első alkalommal vinnem kellett azt a papírt amivel igazolta a dokim h terhes vagyok,meg az irataimat kellett vinni.vérnyomás,testsúlymérés,és vizeletvizsgálat van minden alkalommal.ja és ő értelmezi a leleteimet.meg persze másnap a dokim.első látaogatás előtt nekem a dokim megmondta h területileg kihez tartozom így keresgélnem sem kellett.
2010. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10-12 hét körül kell először lemenni a védőnőhöz (engem legalább is akkorra hívott), de addigra legyen egy papír a kezedben, ami igazolja a terhességed. Mindig vinni kell az addig meglévő leleteket, vérvétel, ultrahang, stb. Ő felveszi az adataidat, kapsz egy kis könyvet, amit mindenhová magaddal kell vinni(védőnő, nődoki, házidoki) Vizsgálatok: 1x megnézi a vizeletet az elején, utána már csak súlyt mér, haskörfogatot, később szívhangot is néz. A legvégén pedig majd kapsz tőle néhány receptet, amit a babának kell kiváltanod, ezen van popsikrém, fürdetőkrém, ilyenek.
2010. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!