Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes elmenni a genetikai...

Érdemes elmenni a genetikai tanácsadásra? Ott mit néznek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kombinált teszt kockázati eredmény 1:3739 (38 éves vagyok) Eredmény negatív, orrcsont látható. Az AFP eredmény 0,55 lett (reftart. 0,5-2,5). Azt mondta most a doki a 18. heti uh-n, hogy érdemes lenne, a korom és az alacsony érték miatt.

Azt olvastam, hogy ez az érték akkor is lehet alacsonyabb, ha a terhesség még nem ott tart, mint papír szerint. Nekem eddig minden uh-n 3-4 napos elmaradásban látták a babát. pl. 13+1 naposan voltam a kombinálton, de uh szerint 12+6 napos volt.


2014. jún. 17. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm genetikai uh-on volt (nem tudom,hogy ugyanazt jelenti-e a kettő) a kora miatt (elmúlt 35). Elvileg jól meg kellett volna nézniük a babát, azt mondták neki, hogy minden oké, ennek ellenére nyúlszájjal született a pici.
2014. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A genetikai uh elméletileg a 18. hetes uh. Azon ma voltam, de mivel 2d-s, így nem tudom a száját, hogy látják. Az életkor miatt, pedig a kombinált tesztet javasolják, azon voltam.
2014. jún. 17. 16:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de ez miatt külön fel kellett mennie Budapestre. Gondolom akkor nem csak a sima 18 hetes uh volt.
2014. jún. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! En ikrekkel vagyok varandos, es a terhesseg elejen eleg sok komplikaci volt, m egy idiota orvos felrekezelt. Utana masfel honapig aggodtunk, h a picik rendben legyenek. A 20 hetes UH-n Matyasfoldon voltam, m ott van 5D-s UH, mindent megvizsgalnak az arctol kezdve a mukodo szervekig. 20.000 Ft-ba kerul. Ha aggodsz, akkor szerintem erdemes beruhazni erre a vizsgalatra. 1 oras es tetotol-talpig megvizsgaljak a picit.


Szerintem ez a differencia nem nagy elmaradas. Nekem 2 peteju ikreim vannak es a kislany kisebb, mint a kisfiu, pedig egyszerre fogantak :) Akkor lenne problema, ha tobb het elteres lenne. Drukkolok es kivanom, hogy minden rendben legyen!

2014. jún. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem a 3 napos elmaradáson aggódom, hanem az AFP eredményen, hogy a reftartomány alján van.
2014. jún. 17. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Az afp egy megbizhatatlan vizsgakat.allitolag.azt hiszem juliustol mar nem is lesz.en is voltam 5dn mondjuk en mar a 37.heten mert akkor kerult az orszagba de tenyleg mindenet megnezik.erdemes elmenni ha megengedheted magadnak.
2014. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az 5D-re érdemes elmenni a 18. héten?
2014. jún. 17. 18:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem erdemes. En 19 hetesen voltam. De elotte hivd fel oket, m annyira be vannak tablazva, h hetekkel elore tudnak csak idopontot adni. Ez a honlapjuk: www.babamozi.hu
2014. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!