Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt-e valakinek császármetszé...

Volt-e valakinek császármetszése régi farokcsonttörés miatt?

Figyelt kérdés
Röntgen alapján az ortopédus szakorvos "megfontolandó szülésvezetés"-t javasolt.Az utolsó 3 szegmens ami letört, befelé áll a hasüreg felé, 90 fokban. Emiatt volt az első császárom, és most a második is emiatt lesz. 34 hetes kismama vagyok. Sokat agyalok, hogy elég indok-e ez a műtétre, de a nőgyógyászom szerint ez leszűkíti a szülőcsatornát, és "bármi" megtörténhet. Nyilván nem szeretnék semmi gubancot, hogy rohanni kelljen a műtőbe, mert beszorult a baba szülés közben, vagy ilyesmi, ezért elfogadtam a tényt, de érdekelne hogy van-e valaki hasonló cipőben?
2010. jan. 3. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is eltört, igaz még gyerekkoromban. Olyan 4-5éves lehettem. Nekem nem mondták, hogy ez indok lehetne császárra. 9hónapja szültem természetes uton ikreket és semmi probléma nem volt. Igaz terhesség alatt is és szülés óta is néha iszonyatos fájdalmat érzek ami a combomig nyilal,de ezen kívül semmi.

Ha az orvosod a császár mellett döntött, akkor valószinüleg okkal.

2010. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ,Te ráadásul ikreket szültél! Hallottam már mástól is hogy fel sem merült emiatt nála a császár. Nyugodtabb lennék ha biztosra tudnám hogy nem menne a sima szülés.

2010. jan. 3. 22:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont ilyen eset állt fennt a barátnőmnél. Neki is így állt a farkcsontja. Neki is azt mondta az egyik orvs, hogy császár lesz, de a választott orvosa végül azt mondta, hogy mehet természetesen a szülés, max. újra eltörik a farkcsontja és utána talán helyesen forr össze. Ő Debrecenben szült, már két fiút természetes úton. De orvosa válogatja. Én laikus vagyok és inkább az orvosra hallgatnék, ha azt mondja így vagytok biztonságban. Sk boldgságot Nektek!

13 hetes km

2010. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!