Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves nem elsőbabás Anyukák!...

Kedves nem elsőbabás Anyukák! Mi az, amit teljesen fölösleges megvenni a babának?

Figyelt kérdés
Mi az ami tényleg hasznos volt és mi az,ami nem?
2010. jan. 4. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami teljesen haszontalan: pólya, túl sok haszontalan játék, túl sok ruha, bébikomp, nálunk a hordozókendő sem jött be.

Ami hasznos: egy jó babakocsi, kenguru, kényelmes, könnyen kezelhető ruhák.

2010. jan. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
hát,igazából ez teljesen relatív.mert ami nekem hasznos volt,az másnak nem.én nem vettem,és nem is béreltem mérleget.első babámat akkor is mértem ha nem kellett,most a közelébe se vittem.nem vettem cumisüveg melegítőt.nagyon hasznos volt a pumpás mellszívó,én nem vettem pihenőszéket,nagyméretű műanyagkádat vettünk,mert a kicsi csak ideig-óráig jó,és annyira még nem nagy,hogy a nagy kádba fürödjön,igy venni kell másikat.A légzésfigyelő is nagyon hasznos.
2010. jan. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van listád, tedd fel és szívesen átböngészem.

Nekem jól jött a pólya első gyereekesként, nekem biztonságot adott.

2010. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Baldahin az ágy fölé -felesleges,a bébikomp nekünk bejött, igaz mi kölcsönbe kaptuk. Mellszívót se érdemes előre venni, mert lehet, hogy nem is lesz rá szükség. Csecsemőmérleget megvenni felesleges, lehet kölcsönözni az első hónapokban, bár én sose méricskéltem a fiamat, úgy is jelezte ha éhes volt.
2010. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Most,ami eszembe jut,az a mosdókesztyü,egyszer se használtuk. Cumisüveget is vettem,nem használtuk,mert anyatejes volt végig. 1 cumit vettem,de nem kellett neki. Ágynemügarnitúrát is vettünk,de csak a takarót használtuk néha,a párnát még nem,mert textilpelenka van a feje alatt. Elfordulásgátló párnát végülis használtuk az elején,de nem úgy,ahogy kell,hogy a 2 párna közé,mert úgy nem tudott mozogni,sirt,úgyhogy egy nagyobb diszpárna is megtámasztotta volna.

Hasznos a rácsvédö v fejvédö,a kiságyra rakható nagy pelenkázófeltét,popsitörlö tartó doboz,sok textilpelenka,hálózsák,pelenkázóalátét(ami nem eldobható,tehát a lemosható).

Ennyi jutott eszembe.

2010. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok.egy pelenkázó táska nagyon hasznos,vagy egy nagyobb méretű táska amibe minden plusz dolog belefér.mosdókesztyűt én sem használtam.kaptam szopizós párnát,csakis fekve evett a babám,így azt se használtuk ki.A pólya nagyon drága,igazából én szerettem de amilyen drága olyan keveset használod.egy vastagabb plédet hajtottam össze és abba tekertem,így könnyebb hozni vinni.kengurum volt,de egyszer sem használtam.
2010. jan. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az eddig nem hasznosnak minősítettek közül nagyon haszos volt a pólya, komp, mosdókesztyű.

Szóval minden relatív :-))

3 gyerek...

2010. jan. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, mindenkinek más a felesleges :)

Ha jól fejlődik a baba, akkor nem kell mérleg.

Ha van anyatej bőven, akkor nem kell cumisüveg és nem kell sterilizáló. Mellszívó csak akkor kell, ha túl sok a tej.

Tejtároló edény felesleges, mert el lehet rakni a tejet műanyag poharakban is, vagy patikai gyógyszeres üvegekben is.

Baldachin, ágynemű a babának felesleges. Elég gumis lepedő, és hálózsák éjszakára. Párna, takaró nem kell. Vagyis kis pokróc azért kell, de ilyen bébitakaró bébiágynemű címszó alatt árult csodák feleslegesek.

Rengeteg játék felesleges, inkább legyen pár darab minőségi jó darab, amik remek készségfejlesztők.

Drága játszószőnyegek, pihenőszékek feleslegesek.

Jó babakocsi szükséges, de valaki esküszik a hordozókendőre.

Újszülött babának hülyeség csiricsáré kis szoknyácska meg nem tudom micske, ő még egész nap bodyban és rugiban van, az kényelmes neki is és a mamájának is. Persze 1-2 kivétel lehet vendégségek esetére, de annyi bőven elég is.

Előre felesleges jól bevásárolni pelenkából, popsitörlőből, fürdetőből, babamosóporból, mert nem tudhatod előre, hogy mire lesz érzékeny a babád bőre.

Most ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni. Üdv

2010. jan. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a baldachin nem felesleges, mert egy szobában vagyunk, és a fény miatt kell, hogy ne zavarja a babát.

Az első gyereknél viszont felesleges lett volna. Ahogy szopipárna sem volt, mellszívó, cumisüveg-sterilizáló, -melegítő sem, felesleges ruhák és játékok sem.

Hordozó, autósülés szintén nem volt, mivel nem volt autónk :DD


Tényleg relatív, hogy mi felesleges!

2010. jan. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a babaágynemű nekünk nagyon bejött. Már a kis vékony párnácskája és takarója nélkül nem tud aludni, de ez csak szokás kérdése. A baldachin tényleg baromság és veszélyes is. Nekem mikor olyan 4 hónapos volt, odagurult az ágy széléhez és behúzta elkezdte rágni és közben tovább gurult, tök jól elvolt és azért mentem be mert már fel kellett volna ébrednie. A gyerek teljesen belehempergőzött a baldachinba. Annyira megijedtem, így tanult meg forogni.

Pelenkázó táska sem kell, vegyél egy nagy táskát, most divatosat, és a baba meg a te cuccaid legalább 1 helyen vannak.

Jó babakocsit vegyél, mert nekünk "olcsó" 45000e lengyel van, de nagyon gáz.

Nekem a legnagyobb csalódás a kókuszmatrac. Ki kell hogy dobjam, mert bepenészedett az alja, pedig hetente 2szer szétszedem az kiságyat, szellőztetni.

2010. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!