Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell vinni cumisüveget a...

Kell vinni cumisüveget a kórházba, vagy fölösleges?

Figyelt kérdés
37 hetes km
2011. febr. 5. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne vigyél! Nem igazán nézik jó szemmel, meg a babádnak is sokkal jobb, ha legalább a kórházban szopizik. Az anyatej az első napokban rengeteg olyan anyagot tartalmaz, ami megvédi a babát a környezetben lévő baciktól. Tehát, ha csak lehetőséged van rá, mindenképpen próbáld a picit szoptatni minél sűrűbben, hogy beinduljon a tejelválasztás!Különben a kórházi csecsemősöknek nem igazán lenne sem idejük, sem energiájuk, lehetőségük meg pláne, hogy tisztán tartsák, fertőtlenítsék és főleg számon tartsák a különböző cumisüvegeket, amiket az anyukák bevisznek..
2011. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ok,köszönöm a választ....én is így gondoltam!

Mindenképpen szoptatni akarom őt,remélem menni is fog!

2011. febr. 5. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem is nagyon használnak a kórházakban cumit(legalábbis ahol én szültem),az én babámat pohárból itatták teával.
2011. febr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amíg van reális esély a szoptatásra elő se vedd a cumisüveget, mert komoly cumizavart okozhat, ami jelentősen rontja az esélyt a a szoptatásra. Ha muszáj pótolni (általában ritkábban, mint az sugallják, vagy amennyire az anyukák aggódnak), akkor azt kanálból vagy pohárból tegyétek. A cumisüveg max. akkor kell, ha a szoptatás sehogy nem jön össze, bár szerintem akkor is jobb a szoptanit.
2011. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én bababarát kórházban szültem, ott kimondottan tiltották a cumisüveg és a cumi használatát is (nem véletlenül).

Szerintem is felesleges bevinni.

2011. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én másodszorra vittem. Elsővel nem volt tejem, szenvedtünk 4 napot. Tápszert nem adtak, a gyerek üvöltött mert éhes volt.


A másodikkal sem volt tejem az első 1 hétben. Érts úgy hogy semmi. Nem volt mérhető szopija, így a PKU szűrést pl 3x kellett ismételni, mert tápszert még véletlenül sem adott a hülye gyerekorvos. Csak fenyegetőztek hogy nem engednek haza, mert fogy a gyerek. Na második naptól stikában kevertem tápszert és megetettem a gyereket. Végül otthon 2 hét kínlódás után, elkezdtem more milk-et szedni, és az hozta meg a tejem. Szóval én a biztonság kedvéért vinnék. Azt meg nagyívben le... hogy hogy néznek rám. Inkább ez mint hogy halgassam még egyszer a gyerekem éhes üvöltését órákon át.

2011. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem mindkét gyerekem evett cumisüvegből és szopiztak is. Az első 3 hónapig, végig pótlással, a második 6 hónapig kizárólagosan, leszámítva az első 2 hetet, de teát utána is kapott üvegből, és most 14 hónapos még szopik.
2011. febr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

érdekes ahol én szülök (János kórház Bp.) ott a listán fel van tüntetve hogy a kismamák vigyenek 2 cumisüveget. szoptatni szeretnék, de az ember lánya előre nem tudhatja lesz-e teje vagy sem...

persze hogy milyet vegyek még nem tudom. legszívesebben kihagynám

2012. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!