Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan köztetek akinek...

Van olyan köztetek akinek elég nehézkes volt a terhessége? Kérlek írjatok? Le van maradva a babánk 2 héttel, így elmondta a doki, hogy 2%-ban utalhat kromoszoma rendellenességre.

Figyelt kérdés
Volt olyan köztetek akinek behozta a lemaradást? Vagy ha nem akkor kapott infúziós kezelést? Mikor szült? Egészséges lett a baba? Valahogy tudjuk, hogy minden rendben lesz és a doki is mondta, hogy nem kell aggódni csak követni kell 2 hetente, de szerintem pár hónap alatt éveket öregedtünk.:(

2014. jún. 23. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy a fogantatás ideje később volt, mint ahogyan számolta az orvos.

Minket genetikára is elküldtek, mert a kisfiam végtagjai 3 héttel voltak rövidebbek, mint az átlag. 14 hónapos már, formás baba, semmi baja.

Mi is éreztük, hogy minden rendben lesz és úgy is lett. Ne aggódjatok!

2014. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem a lányomnál folyamatosan azt mondták, hogy egy hónappal le van maradva. A kezdettől ájultam, majd a 2. tri-től kevés volt a magzatvíz, a kórházban infúzióztak a végéig. 8 hóra 2420 grammal 48 cm született császármetszéssel. Most 5 éves és bizony soha nem áll meg, nincs lemaradva, sőt okosabb mit a társai.
2014. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hányadik hétben vagy?
2014. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
egy ismerősömnek 2400g-nak számolták a babáját, 1 hétre rá 3100 g-al született meg... másiknak 3200 g-ra erre, 2700-al született... ennyit a súlybecslésekről... :) amúgy meg mint mi emberek is különböző súlyúak vagyunk, úgy a babák sem egyformák... nagykönyv szerint lehet "le van maradva" amúgy meg egyszerűen csak genetikai adottsága az hogy kisebb az átlagnál :) szóval nyugodj meg minden rendben! :)
2014. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 24 hetes vagyok és csütörtökön 22 hetesnek mondták az értékeket, ma meg kevesebbet mértek, de erre megnyugtatott a doki, hogy nem számít mert más számítás más gép pár nap nem számít. A lemaradás ne legyen nagyobb, mert akkor valószínű infúzió, ahogy egy kedves válaszoló írta. Csak jaj ne legyen beteg. Úgyhogy tényleg próbálunk csak jóra gondolni, de kiveszi teljesen az erőnket ez a sokminden.
2014. jún. 23. 20:32
 6/16 anonim ***** válasza:

Indított szülés voltam időben, 2200 grammal 46 centivel. Sokat vizsgáltak mi lehetett a baj, szerencsére semmit sem találtak.

Most 162, 60 vagyok. :)

2014. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja, nő vagyok. :)
2014. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
és eddig mindig 3 erűnek látták a köldökzsinórt, most meg 2 erűnek :S
2014. jún. 24. 17:00
 9/16 anonim ***** válasza:
A mi babánkat is kisebbnek mérték mindig 1-2 héttel az átlagnál. A dokim szerencsére nem ijesztgetett, azt mondta genetika is lehet (alacsony vagyok). Végül egészen jól összeszedte magát a baba, 37. héten született 2,9 kilóval és 49 centivel.:-) Nem lesz gond nálatok sem!
2014. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azzal semmi baj nincs,h kisebb mint amennyinek kéne lennie .mi is 32.héten is 9napos lemaradasban voltunk. 41.hétre 3920g-al es 56cm el született .

Ne aggódj ezen. De sajnos legjobb tudomásom szerint,HA valóban csak 2ér fut a koldokzsinorban az valóban baj lehet.


Mi babánk is kromoszoma rendellenesseg gyanús volt es mindig néztek,ha zsinórban hány ér fut.

Keress fel másik orvost,ne orlodj feleslegesen .

2014. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!