Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek volt olyan, hogy azt...

Nektek volt olyan, hogy azt mondta a doki/védőnő, hogy le kellene adni egy pár kilót?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy csináltátok? Mert koplalni nem szabad.

#diéta #fogyás terhesség alatt
2014. jún. 14. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Ők ezzel nem foglalkoztak. IR-s vagyok, így 160g szénhidrát diétát tartottam végig a terhesség alatt. Fogyni terhesség alatt nem tanácsos, a felszedett kilók számát a normális étkezés határain belül érdemes korlátozni. Kérd dietetikus tanácsát, ne állj neki diétázni vagy koplalni saját elgondolásból! Többet árthat , mint használ.
2014. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem koplalni, diétázni kell, nagy különbség van. Én cukros lettem terhesen, szénhidrát diétát kellett csinálnom. 10 kilót fogytam a teherbeesési súlyomhoz képest. Engem dícsértek, mert látták, hogy tényleg tartom a diétát. Egyébként a napi 5 étkezéssel többet ettem, mint előtte, csak hát nem mindegy, hogy mit és hogyan.
2014. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nekem konkrétan azt mondták, hogy 9 honapig csak nyers zöldséget egyek némi csirkemellel....illetve h jo lenne ha terhesség végére -10kg ban lennék.. (ezt Magyarországon mondták) itt ahol élek, és szültem (Franciaországban), senkit nem érdekelt ez, söt azt mondták 9 kg-ig rendben, ha többet szedek fel, nem probléma az sem, majd késöbb foglalkozunk a sulyommal. végül plusz 4kg val mentem szülni.
2014. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28 kilót híztam terhesen de nem.Hiába ettem normálisan,akkor is híztam,koplalni meg nem voltam hajlandó.Igaz nekem semmi eü problémát nem okozott.
2014. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ja, és hogy mit csináltam, hogy csak plusz 4 lett,- nagyjábol azt, amit elötte- elötte se ettem kenyeret, krumplit, édeset..és nem ittam üditöt, viszont napi egyszer tornáztam (aquafitness, aquadynamic, spinning) a 39. hétig.
2014. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, mondta. Ráadásul úgy, hogy a 24. héten 6 kg volt rajtam, és mind a baba volt meg vizesedés. Szülés után vagyok 1 hónappal, ugyanannyi kg-mal, mint ahogy kezdtem.
2014. jún. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Azt hozzáteszem, hogy 183 vagyok és 75 kg. Előtte és utána is ennyi. Normál, csinos testalkatú, és ez volt neki a legfontosabb. Haskörfogatomat sosem mérte le. Én vezettem itthon magamnak.
2014. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem, de a terhesgondozóban be-beszólogattak a nővérkék+a doki is a kismamáknak. És a legfurább az volt, hogy főleg azoknak, akik eleve túlsúlyosak voltak, nem azért, mert terhesség alatt híztak volna. Én nem tudom, ez jó-e vagy sem, rám nem volt panaszuk sosem.
2014. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy vettem észre, hogy szigorúbbak, akik eleve túlsúllyal indulnak.

Engem sem cseszegettek még soha a súlyommal, mondjuk figyelek is nagyon, hogy mikor mit eszem.

Csak azért kérdeztem, mert egy ismerősömnek azt mondta a doki, hogy 2-3 kg-t le kell adnia 1 hét alatt, különben befekteti. Amúgy egyáltalán nincs rajta nagy túlsúly. Én még ilyenről nem hallottam.

Ilyenkor szegény mit csináljon? Hogy lehet 1 hét alatt ennyit fogyni? Csak zöldség, gyümi, sovány hús? Támpontot bezzeg nem kapott, hogy hogyan...

2014. jún. 15. 09:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez fura. Én eleve túlsúllyal indultam. Soha nem szólt a védőnő vagy a doki, hogy fogyni kellene. 35 hetes vagyok, eddig 5 kilót híztam, így vagyok most 95 kiló.

Szerencsére eddig semmi bajom nincs, nem lett magas a cukrom és a vérnyomásom sem, és nem is vizesedik semmim.

2014. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!