Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert nem lehet simogatni a...

Miert nem lehet simogatni a pocakot?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok es bent a vizsgalaton leszidtak hogy dimogatom,amikor nem szabad.

2014. jún. 29. 21:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Ezt még sosem hallottam. Imádtam simogatni a pocakomat, amikor a kisfiam volt benne, sokszor kommunikált is velünk. Most már 15 hónapos nagyfiú, és él-hal az érintésért. Most a kistesó van a pocakomban, már alig várom, hogy őt is érezzem, hogy simogathassam, beszélgethessek vele.
2014. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Na ezt sem hallottam még, pedig lassan megszületik a harmadik gyerkőcöm.


Kezdem azt gondolni, hogy a terhességnek is már olyan lesz a megítélése, mint a bolti műkajáknak, azaz mindre rá van írva, hogy nyomokban tartalmazhat allergén összetevőket. Magyarán, ha egyszer a történelem során volt olyan kismama, aki elvetélt, és kiderült hogy sokat simogatta a hasát, akkor onnantól mindenkinek tilos hasat simogatni...

2014. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Miért? Nem szabad?

Még sose Hallottam efféle babonát.

Amikor a lányomat vártuk,én is, és a Férjem is rendszeresen simogattuk a pocakot, és nem lett semmi bajunk. Meg majdnem minden kismama szívesen simogatja a pociját szerintem.

Ott mivel indokolták, hogy miért nem lehet?

2014. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Én is olvastam ilyet több netes oldalon is. Állítólag azért nem nagyon szabad, mert méhösszehúzódásokat válthat ki. De ki bírja megállni?! Szerintem a világ egyik legtermészetesebb dolga,h egy édesanya simogatja a pociját (vagy akár apa, testvér, stb). Nem hiszem,h a "normális mértékű" simogatás ennyire veszélyes lenne.
2014. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ingerelheti a méhet, már ha erre hajlamos a kismama.

Nekem egy időben kemenyedett, akkor kérte a dokim, hogy olyankor ne.

2014. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen tényleg méhösszehúzódást okoz.Legalábbis nekem a szülésznő mondta.A fiammal mikor beértünk a kórházba már 7 ujjnyira ki voltam tágulva, szinte semmire nem volt idő.Míg a papírt töltötte a szülésznő, elmúlt egy fájás én meg simogatni kezdtem a hasam és mondta ha nem akarok itt megszülni a vizsgálóba ne simogassam.... :D Érdekes dolog... :)Pedig tényleg természetes hogy néha meg megsimogatjuk a hasunkat.
2014. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%

Azért nem szabad simogatni,mert keményedést okoz.

Illetve méhösszehúzódást,koraszülést eredményezhet.

Sokan ülnek úgy kint a váróban,hogy simogatják a pocit,aztán bent meg panaszkodnak,hogy jajj,doktor úr nagyon sokat keményedek...Na vajon miért?

Tessék olvasgatni a terhességről!

2014. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Amikor kórházba kerültem a keményedéssel, akkor nekünk megtiltották az orvosok. Méhösszehúzódást okozhat.

Mi meg pont azért lógtunk sorban az infúzión, hogy ne legyen koraszülés.

2014. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Simogtani nem szabad sokat, mert méhösszehúzódást okoz, lepényleválást is akár, és egyszerűen ingerli is a babát, bármilyen furcsa is ez. A simogatás helyett inkább azt lehet csinálni, hogy egy helyben pihenteted a kezed a hasadon, és a meleg kézhez egyszercsak odakucorog a baba. Ez megnyugtatja, a simogtaás meg felingerli. Ez nem babona. Az orvosok legtöbbje ezt mondja.
2014. jún. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég kellemetlen, ha simogatom. Mondjuk 13. hétben vagyok, lehet később nem lesz ilyen problémám, de egyszerűen nem esik jól. Gondolom mindig ösztönösen odanyúlok, de nem épp jó érzés.
2014. jún. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!