Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen meddig ajánlatos/lehe...

Terhesen meddig ajánlatos/lehet gimnáziumba járni?

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok, jövőre érettségizem. Én vagy az igazgatóság dönt arról, hogy meddig járhatok be?

Köszönöm a válaszokat.

18/L



2014. júl. 1. 18:29
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig tehetném én bejárnék. Dolgozni is dolgoztam 39. hétig. Persze, ha bármi gond lenne, akkor nem, de amúgy használd ki a lehetőséget, hogy tudsz tanulni, mert annál könnyebb lesz leérettségizned, ami nagyon fontos lenne.
2014. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Mindenképpen le szeretnék érettségizni. Szerencsére a párom és az édesanyám maximálisan támogatnak, és mindent megtesznek, hogy tudjak a tanulásra koncentrálni. :)

Egyébként ötéves gimibe járok, és most kicsit megbántam, hogy ide jelentkeztem, mert akkor már meglenne az érettségim. De mindezen már kár agyalni, most a kisbabám a legfontosabb.

2014. júl. 1. 18:39
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömet anno kb 35 éve a kórházban vizsgáztatta az érettségi bizottság reggel. Délután szült. Nincs lehetetlen! :) :)
2014. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Hú, az nem semmi! :) Még jó, hogy velem nem történhet ilyen, mivel téli babám lesz. :)
2014. júl. 1. 18:50
 5/42 anonim ***** válasza:
22%
Nem te döntesz róla. Amikor már egy kicsit is úgy látszódik a hasad, hogy meg lehet állapítani, hogy terhes vagy, onnantól kezdve magántanuló leszel, mert ez (most a tanárom szavait idézem, pont volt ilyesmiről szó egy osztályfőnökin még valamikor májusban, azt hiszem) rombolja úgymond a közerkölcsöt. Ezzel persze, lehet vitatkozni, de már egy kisebb pocakkal sem járhatsz iskolába.
2014. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
13%
Egyébként, nem kívánok ítélkezni feletted, meg semmi, csak úgy kérdem, hogy hogyan történt ez veled? Ne adj Isten' tervezett baba volt, vagy...?
2014. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

#5 Nem hinném, hogy minden iskolában az alapján bírálják el a terhes nőket, hogy mennyire vet rossz fényt az iskolára a terhességük. Pl. volt egy lány az iskolában tavaly, aki nagy pocakkal még bejárt. Én inkább egészségügyi vonatkozásban értettem a kérdést.

#6 Nem volt tervezett baba, pontosabban nem mostanra terveztük nyilván, de mivel később úgyis szerettünk volna gyermeket a párommal, úgy döntöttünk, hogy most is vállaljuk.

2014. júl. 1. 19:34
 8/42 anonim ***** válasza:
43%

Terhesen meddig ajánlatos gimnáziumba járni???


Gimnáziumban nem ajánlatos teherbe esni, kezdjük ott. Egyébként konzultálj az osztályfőnököddel vagy az iskolavezetéssel, h mit javasolnak/engedélyeznek.

2014. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
40%
Hát, nézd akkor te egy elég gyatra minőségű gimnáziumba járhatsz, ha engedélyezik ilyen rendszerességgel, hogy megesett diáklányok lepjék el a folyosókat. Nálunk ez nem szokás, de ezek szerint nem egy helyről jövünk, ha érted... Én nem tenném ki magamat, és a családomat egy ilyen szintű dolognak 21. század ide vagy oda.
2014. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Kedves #9! Ez nem az iskolát minősíti szerintem, és azt sem ők szabályozzák, hogy milyen rendszerességgel eshetnek teherbe a lányok... Szerintem a terhesség miatt a tanuláshoz való jog nem csorbulhat, de be fogok menni még ebben a hónapban, és konzultálok velük.
2014. júl. 1. 20:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!