Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vagytok, vége felé járó...

Hogy vagytok, vége felé járó kismamák? Hogy bírjátok a meleget és az időjárás változásokat?

Figyelt kérdés

Én júli 17-re vagyok kiírva, és most a napokban kezdem nehezebben viselni a dolgokat. Egyre többet keményedek, jóslózgatok. Sokszor le akar szakadni a derekam, és alig bírok 1-1 km-t sétálni ebben a melegben, holott világ életemben aktívan sportoltam. Ráadásul a 2 éves kishercegem sem könnyíti meg a dolgom, nem nagyon érti, hogy anya fáradt vagy hogy nem cipelheti egész nap :)

Olyan rossz anyának érzem magam, itt a nyár, a kicsi csak menne mindenfele, játszótér, strand, egyebek. Nekem ott a háztartás, még nem is vagyok egészen kész a babaszobával, apa egésznap dolgozik, hogy meglegyen mindenünk. A szüleim 100km-re laknak, az anyósom pedig dolgozik a nyugdíj mellett, szóval 0 segítség. Eddig nem is nagyon volt rá szükségem, nem is kértem, de most.. :/ Előre félek, hogy mi lesz, ha meglesz a pici..


Ti is éreztetek így? Ti hogy bírjátok?


2014. júl. 2. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Én juli 18-ra vagyok kiìrva,még dolgozom,de estére már nagyon elfàradok,a derekam leszakad,a babo pedig nagyon aktív,olyanokat rúg,h.fáj.
2014. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én mára vagyok kiírva, reméltem hogy a fronttal beindul, de eddig sajnos olyan a reggel mint mindig :) egyébként két-három hete még én is elég aktív voltam, kis derékfájás, ilyesmi. most már jóval kevesebbet mozgok kb. napi 1 óra kertészkedés, 1 óra házimunka és azzal kész. Estére bedagad a lábam és fáj a derekam. Pisilés fél óránként :)
2014. júl. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én július 19-re vagyok kiírva! :) jóslóim vannak. az időváltozást nehezen viseljük, a héten kedden nagyon rosszul voltam, szurkált a hasam és a derekam is nagyon fájt, menni alig bírtam, azt hittem beindult a szülés, de szerencsére nem! Én is hamar elfáradok, a lábam nagyon szokott fájni, már csak lassan tudok menni, ennek ellenére egyáltalán nincs bedagadva! Én folyamatosan pakolom a cuccokat és mosok mint a mosómedve! :) A kórházi motyókba bizonytalan vagyok, valami tuti ki fog maradni :S
2014. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A szitu szinte ugyanaz. 13.-ra vagyok kiírva,és van egy 22 hónapos hercegem. Segítséget még nem igényeltem,és nem is szeretnék,de majd meglátjuk. Előző baba 38. héten született,szóval már várom minden nap a fejleményeket. Bal lábam olyan mint egy elefánté,ráadásul a talpamon egy tyúkszem,nem semmi a járás! Neked hol lesz a fiad míg szülsz? Hogy tervezed a boltba menést 2 gyerekkel?
2014. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok hogy vagytok?! Nekem ma iszonyat derékfájás kezdődött,mozogni is alig bírok.
2014. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amíg szülünk és kórházba leszünk, addig a kisfiunk nyaral a maminál, egybekötve a kellemest a hasznossal. A párom a szülés napjától kezdve 2 hétig szabin lesz, akkor azért majd könnyebb lesz. A boltbajáráson és hasonlókon még nem is mertem gondolkozni. Könnyebbség, hogy van kocsi, de igazából nem biztos, hogy el merek indulni majd két kicsivel :/
2014. júl. 6. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:
38 hetes vagyok. Én is sokszor érzem magam rossz anyának, mert nem tudok úgy rohangálni a 19 hónapos kiskrapekom után, ahogy ő azt szeretné. Strandra sem tudunk menni. Ha alszik, akkor én is lefekszek, nehezen bírom már. Ezt a meleget kb. sehogy sem bírom. :( Nem is vagyunk még kész mindennel, nem érzem magam felkészülve. Valahogy sokkal gyorsabban elszaladt az idő, mint az első babánál. Én sem merek mindenbe belegondolni, de majd lesz valahogy.:)
2014. júl. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem még 4 napom van a kiírtig, de szerdán majd kiderül, mert már majdnem ma is bent maradtam. Nem bírom ezt a meleget, holnap este meg jön a front, remélem megindulnak a dolgok. Már minden nagyon nehezen megy. Ő a 3. babánk lesz. Van egy 3,5 éves kisfiú, 15 hónapos a kiscsaj. Nagy családi házban lakunk, segítség csak anyós van néha , de az is csak hétvégén. Most ő is meg apuka is szabin lesz majd mert anyumék nagyon messze laknak de ők is dolgoznak sajna. Hogy utána hogy fogom bírni azt még én sem tudom, de majd csak megoldom.
2014. júl. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!