Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek okozhat bajt, ha...

Szerintetek okozhat bajt, ha kimaradt 1 v 2 szem a gyógyszerből?

Figyelt kérdés
Toxoplasmosisra szedem a rovamycine-t és sajnos úgy beájultam az elmúlt 2 este, hogy elfelejtettem bevenni. Szerintetek lehet valami baj belőle?
2014. júl. 6. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Miután antibiotikum, igen, nagy baj, nagy bajt okozhat. Az antibiotikum akkor működik jol, ha a kezelés ideje alatt végig azonos szintű a hatóanyag a szervezetben. Ezért kell mêg az órát is pontosan betartani, bar sokan tesznek ra magasról. Ha nem megfelelően szeded, z alacsony hatóanyag miatt immunissa válhatnak a baktériumok es a betegség fel erősödik, kezelni csak meg erősebb antibiotikumokkal lehet. Állítsd be a telefonodon az ebresztot, hogy ne felejtsd el.
2014. júl. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondom neked, hogy nem tragédia. Persze rendszert ne csinálj belőle, de ezt nyilván te is tudod. :)

Mondom ezt úgy, hogy én is toxo fertőzött voltam terhesen, szedtem rá a Rovamycint és egyetlen egy alkalom volt, mikor én is bealudtam és kimaradt 1 szem. Egyébként mióta szeded? Honnan tudod, hogy fertőzött vagy? Hányadik hétben vagy? UH-k rendben vannak?

2014. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

14 hete szedem a gyógyszert.

Az eddigi UH-k rendben voltak, semmit nem találtak.

A toxoszűrésem volt pozitív és elvileg friss a fertőzés.


Most nagyon aggódom :(

2014. júl. 6. 13:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, higy ket kihagyott szem olyan nagy baj - egyebkent mi az adag, napi egy, vagy napi tobb szem? - de igyekezz többet ne kihagyni. Telefonra ébresztő, megkered a parodat hogy szóljon. Gyogyszert az ejjeliszekrenyre vagy fürdőszobába, ahol biztosan látod.
2014. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.


Egyébként 3*1 szemet szedek a 3 millió NE-ből.

2014. júl. 6. 15:51
 6/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok újra. Ha 14 hete szeded, akkor szerintem főleg nem tragédia ha véletlenül kimaradt. És jársz rendszeresen kontroll vérvételre?? Hogy alakul az IgM szintje??
2014. júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem.

Most lesz a jövő héten egy kontroll vizsgálat.

Kérdeztem a dokit, hogy kell-e ismételni a vizsgálatot, de annyit mondott, hogy felesleges, a terhesség végéi szedni kell a gyógyszert.

A védőnő azért kért egy ismételt vizsgálatot.


Bár az IgM értékem az első vizsgálatnál annyi volt, hogy reaktív.

2014. júl. 6. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Fura, hogy ennyi hét után még nem volt kontroll vérvétel. Na mindegy, a lényeg hogy próbálj nyugodt maradni! Bízom benne, hogy nem lesz baj nálad sem!! Az már jó jel, hogy az UH-kon mindent rendben talál a doki!! :)
2014. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!