Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire biztos a terhességi...

Mennyire biztos a terhességi teszt eredménye?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel többször lefeküdtünk védekeztünk is egyszer volt, hogy beraktam neki még mielőtt akármi is lett volna előtte megmostam a hímvesszőm és utána ő is kimosta a vagináját. 4-5 napot késett eddig a menstruációja viszont kb minden nap mióta nyár van elkezdett limonádét inni és most nyelvvizsgázott amire eléggé rá volt stresszelve ráadásul ez a 4-5 napos késés még eléggé rárakott egy lapátot. Az amikor beraktam neki pontosan 11 napja volt. A menstruációjának ugye 4-5 napja megkellet volna jönnie. Ma végeztünk egy terhességi tesztet rendesen ahogy elő volt írva reggeli vizelet minta pohárba belemártottuk és egyértelműen negatív lett. X-epil teszt volt. Ez mennyire lehet megbízható adat?

2014. júl. 7. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt mondják ha pozitív az majdnem 100%, a negatívot nem árt 2X, mert az lehet pontatlan.
2014. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

X-epil az tré, vegyetek egyet 800ft körüli árban, az már elég érzékeny.

De amúgy sztem csak stresszel. (a citromos víz legendáját meg felejtsétek már el)

2014. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sokan azt írják, hogy 2 hét után lehet pontosat mondani valaki azt írja, hogy csak is akkor mikor a menstruációd késik és 1.nap 50% 2. nap 72% 3.nap 95%nyi pontossággal mutatja ki és mi a 4.5. napon csináltuk a tesztet.
2014. júl. 7. 21:24
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez is érdekes. Több helyen utána néztem és X-epilt és a Gabrielt mondták, hogy elég megbízható.
2014. júl. 7. 21:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha 11 napja, vagy esetleg később fogant volna meg egy babátok (mert a hímivarsejtek a petevezetékben, számukra ideális körülények között napokig életképesek maradnak), akkor azt még egy érzékenyebb tesz sem lenne képes kimutatni.


Előfordulhat, hogy valaki előváladéktól teherbe esik, de elég kicsi az esélye. A stressz valóban okozhatja a menstruáció késését - tudom, hogy mondanki könnyű, de próbáljatok megnyugodni, és ráértek legkorábban három nap múlva tesztelni, vagy inkább pár nappal később, ha addig nem történik meg a várva várt esemény.

2014. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez egy korrekt válasz volt. Igazából ugye a 11. napot azért lehet elnézni mert a menstruációjának 4-5 napja kellet volna megjönnie és ugye, ha már a menstruációja késik akkor a babának megkellet volna foganni mert ugye 3 nap mire beágyazódik így a 4.5. napon már szinte biztos lehetünk az eredményben vagy rosszul tudom?
2014. júl. 7. 21:43
 7/11 A kérdező kommentje:

2 nappal a várható menstruáció előtt – EGYES TESZTEK MÁR PONTOS EREDMÉNYT ADNAK

Néhány terhességi teszt akár 80-90%-os pontosságú eredményt ad a várható menstruáció előtt 2 nappal. Ellenőrizd a terhességi teszten az utasításokat, és pontosan kövesd őket!


1 nappal a várható menstruáció előtt – EGYES TESZTEK MÁR PONTOS EREDMÉNYT ADNAK

A legtöbb teszt ilyenkor már 85-97 %-os pontosságú eredményt ad, ám még mindig érdemes várni.


A várt menstruáció napja – EZ A LEHETŐ LEGJOBB NAP A TESZTELÉSRE

Ez a nap a legjobb a tesztelésre, a terhességi tesztek 99% -os pontossággal működnek. Ha kimarad a vérzésed, és a teszt eredménye is pozitív, akkor nagy a valószínűséggel terhes vagy. Ha a ciklusod hosszúsága nem állandó és pár napos eltérést tapasztalsz minden hónapban, akkor még mindig várj 1-2 napot. Lehet, hogy még nem késik a menzeszed.


A várt ciklus második napja – ITT AZ IDEJE A TESZTELÉSNEK

Ha 1 napja késik a menstruációd, akkor már nyugodtan tesztelhetsz. Ezeken a napokon a teszteredmények a lehető legpontosabbak.


A várt ciklus harmadik napja – ITT AZ IDEJE A TESZTELÉSNEK

Ha még most sem menstruálsz, akkor nagy valószínűséggel terhes vagy. A tesztelésre tökéletes időpont ez a nap. Például én erre gondolok.

2014. júl. 7. 21:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Amikor a tesztek használati utasításában a várt menstruáció előtt X nappal történő tesztelésről írnak, akkor egy kb. szabályos menstruációs ciklust vesznek figyelembe, ahol az ovuláció kb. az azt követő menstruáció előtt kb. 14 nappal történik.


Ha nektek 11 nappal ezelőtti, vagyis 6-7 nappal a várható menstruáció előtt történt szeretkezésből fogant volna babátok, akkor annak vagy az lett volna az oka, hogy késett a barátnőd ovulációja a szokásos ciklusához képest, vagy az, hogy a szokásos szabályos peterérésen kívül történt egy spontán ovulációja is (ami gyakorlatilag bármikor előfordulhat a cikluson belül, akár még egy erőteljes orgazmus hatására is - többek között éppen ezért nem megbízható a naptár módszer).


Amit írtam a tesztelésről, saját tapasztaltból is írtam, mert nekem annak idején még a várható menstruáció másnapján sem volt reggeli vizeletből egy halvány csík sem a legérzékenyebb teszttel sem (pedig én aztán nagyon szerettem volna látni), csak pár nappal később, annak ellenére, hogy utána a vérből kimutatott HCG szintem olyan magas volt, hogy azt mondta rá az orvos, hogy stabil terhességre utal, sőt talán akár iker terhességre is.


Tényleg hallottam olyat is anyukáktól, hogy már 1-2 nappal a várható menzesz előtt ott volt a csík, ugyanakkor olyat is, akinek még egy héttel később sem, sőt nemrég egy olyat is, akinek még akkor sem lett pozitív az otthoni terhességi tesztje (pedig több félét próbált), mikor már a petezsákot is látták az ulthang vizsgálaton.


Ez utóbbi nagyon ritka lehet, mert pár nappal a kimaradt menzesz után már jellemzően megbízható eredményt adnak a tesztek.

2014. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval a 14. nap előtt ritkán mutatja ki a terhességet és a legnagyobb részt negatív lesz az eredmény csak utána mutatja ki pontosan akkor?
2014. júl. 7. 22:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, mivel nem tudjátok, hogy mikor lehetett a peteérés, az aktus után 14 napot érdemes várni a teszttel. Nekem egyébként nincs bajom az X - epillel, ha nem volt baba, negatív volt, ha volt baba, pozitív. Mivel mi terveztük a babát és figyeltem a peteérést, tudom, hogy a peteérést követő 12. napon teszteltem (elég halványka) pozitívat, amit a 14. napon megismételtem, akkor már elég jól látszott. A mensi késés persze lehet a stressztől is. De ugyanígy késhetett a peteérése is a stressztől, és akkor emiatt vagy később fog megjönni, vagy véletlenül pont arra az időre esett, amikor védekezés nélkül voltatok együtt. (Akkor vagy pár nappal utána - mivel a spermák tovább életben maradhatnak). Ha ezért besikerült a baba, akkor a teszt csak később lesz pozitív. Ha továbbra sem jön meg, ismételjétek 2 naponta. Ha nem jön meg még 1 hét múlva sem, és a teszt negatív, akkor ajánlott dokihoz menni.
2014. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!