Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell terhes vitamint...

Miért kell terhes vitamint szedni?

Figyelt kérdés

Régen se szedtek a várandós nők mégis egészségesek lettek a babák.

Félreértés ne essék én szedem a femibion 800-at becsülettel, csak érdekelnek a vélemények.

Ha valaki nem szed, miért nem szedi?


9 hkm


2014. júl. 8. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Én csak a 12. hétig szedtem, de alig vártam, hogy abba hagyhassam.

Azért nem szedtem, mert utálom a bogyókat, gyógyszereket, nehezen nyelem le.


Változatosan étkeztem, és egy tökéletesen egészséges fiam született.

2014. júl. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Folsavat szedtem csak. Egeszseges taplalkozas mellett nem kell.
2014. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert amit régen paradicsomnak hívtak, meg amit ma eszel, köszönőviszonyban sincs egymással. Azért, mert ma a lakosság nagy része nem tudatosan étkezik, nem válogat, csak az alapján dönt, hogy mi ízlik és mi nem, és tragikusan táplálkoznak. Aki tudatosan válogat, megfigyeli, mit eszik, az pedig tudja, hogy keveset visz be, és pótolja, ami elmaradt. Aki azt mondja, elég ha sok zöldséget és gyümölcsöt eszel, sosem számolt utána, miben-mi és mennyi van. Csak mondja, amit olvasott vagy látott valahol, háttérinfó nélkül.
2014. júl. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki odafigyel a normális étkezésre akkor nem kell. Bár sokan úgy tartják, hogy a mai zöldségekben sokkal kevesebb a tápanyag, mint régen. Ha nem a krumplistésztát-is-kenyérrel-eszem-típus vagy, akinei a napi friss zöldségfogyasztása kimerül a reggeli szeket paprikában, és eszel húst, gyümölcsöt, halat rendesen, akkor felesleges.

Sokkal jobb megoldásnak tartom, ha célirányosan szeded a vitaminokat, vérvételből meg tudják mondani mibőo van hiányod, és arra szedsz valamit.


(Én anno a 12. Hétig szedtem, azóta kiderült nem islettvolna szabad, mert nem szedhetek jódot, most abban reménykedünk, hogy nem ártottam a gyermekemnek)

2014. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
viszont régen már a terhesség alatt hullott a hajuk és a foguk.
2014. júl. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ditta323 ***** válasza:

Semmit nem szedtem és nem is fogok.

Az első 2 vérképem így is tökéletes amire a védőnő is rácsodálkozott, mert tudja, hogy nem szedem a szemetet. 3 hét múlva lesz az utolsó vérvételem. Amúgy fogaim nem romlottak, hajam nem hullik és mind 2-en teljesen jól vagyunk. Jah igen amit zöldséget, gyümölcsöt eszek az kertből való.

2014. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Régen se szedtek a várandós nők mégis egészségesek lettek a babák. "


Mert fejlődött a tudomány és még többet megtehetnek egy egészséges gyerekért akkor miért ne? Régen 10 gyerekből egy felnőtt persze nem a vitaminok miatt de miért ne szedném, ha van rá már mód. Idegcsőzáródás rendellenességre nem segít az egészséges táplálkozás főleg nem a vegyszerezett zöldség, gyümölcs mert más nem nagyon lehet venni.

2014. júl. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Régen egz darab paradicsomban volt annyi vitamin, mint most egy kilóban. a répa sem volt vegyszeres, ma pedig már annyi káros anyag van a földben, hogy abban a répéban sem tud elég vitamin lenni, amit otthoni kiskertekben termesztenek.

van olyan amiből nem tudsz elgendőt bevinni étkezéssel. pl. folsavból. napi 10 tányér spenótot kéne enni, abban van annyi folsav, ami egy váreandósnak napi szügséglet. a vitamin meg nagy részben valójában inkább az anyának kell, az anya szervezetéből veszi el a baba, ami neki kell, és tulajdonképpen az anyának fontos, hogy pótolja a kivont viatminokat. igen, anyám se szedett semmit, én egészségesen születtem, de anyámnak kihulott a haja, 30 évesen már műfogat kapott és a csontjaiban sem elég a kálcium.

2014. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért, hogy a sok vitamingyártó cégnek hasznot hozzon.


Amúgy meg az is igaz, hogy aki csak ipari élelmiszerekhez jut hozzá, azaz nagyüzemi hús, tojás, műtrágyázott és mesterségesen megvilágított zöldség-gyümölcs, meg egyáltalán, a modern világ életvitele szerint él (ülő munka, egész nap bent az irodában, stb), annak nyilván mindenféle ásványi anyagból, vitaminból is kevesebb jut be a szervezetébe, mint egy olyannak, aki egész nap kint van a levegőn, a napon, és saját kertben termesztett növényt, illetve viszonylag természetes környezetben élő állatok húsát/tojását eszi.


Én nem szedem (3. terhesség), mert nem hiszek benne.

2014. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó tényekben nem hinni kell, az tény. Hinni a templomba kell.
2014. júl. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!