Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jár e a szülés előtti utolsó...

Jár e a szülés előtti utolsó 4 hétre a szülési szabadság /tgyás/ vagy ha most elmegyek táppénzre akkor végig a szülés napjáig táppénzt fogok kapni?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm szerint megszünt az hogy a kismama az utolsó 4 hétben már tgyás-t kap!
2011. okt. 19. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:

A munkáltatódbnak mondd meg, ha már munkáltató, akkor olvassa el az 1992. évi XX. törvényt a Munka Törvénykönyvéről.


Mai napon hatályos állapota szerint:


138. § (1) A terhes, illetőleg a szülő nőt huszonnégy hét szülési szabadság illeti meg. Ezt úgy kell kiadni, hogy négy hét lehetőleg a szülés várható időpontja elé essen.


Szóval persze, hogy mehetsz szülési szabira 28 nappal a szülés kiírt időpontja előtt.

2011. okt. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Jól írja az első. Anyagilag azonban talán jobb, ha csak a szüléstől veszed ki, addig pedig elmész táppénzre.
2011. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Falnak megyek ezektől a munkáltatóktól.Ha már főnök,akkor legyen tisztába a jogszabályokkal és ne beszéljen hülyeséget.Persze hogy jár szülés előtt 28 nappal.Velem most akarták megkezdetni a tgyást a szülés előtt,de volt bent szabim,így azt vettem ki,amíg meg nem szülök.De tényleg jobban jársz ha táppénzen vagy szülésig és csak a szülés napjától kezded meg a TGYÁS-t.
2011. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, jól írták, jár a tgyás, szülés várható időpontja előtt 28. naptól. Én is úgy voltam, hogy először táppénz, aztán 4 héttel kiírt előttől tgyás. (engem meg a háziorvos akart meggyőzni, hogy ez így nem megy. hát ment)

És nem biztos, hogy táppénzzel jársz jobba, én pl pont fordítva voltam, úgy volt előtte munkaviszonyom, hogy a táppénz 10%kal kevesebb lett volna.

2011. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem is az a lényeg, hogy a tgyás magasabb lenne, mint a táppénz. Hanem az, hogy a baba születése után 1 hónappal tovább járjon a tgyás, mert az magasabb összeg, mint a gyed, és baba mellett ez már nagyon jól jön.
2011. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jajj! Tgyás a szülési szabadság idejére jár. Tök mindegy, hogy előbb kezded meg, vagy később, ugyanannyi időre kapod.
2011. okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindannyian ezt írtuk. Csak azon filóztunk, ha szülés előtt 4 héttel kezded, akkor a baba 20 hetes koráig jár, ha csak a szüléstől, akkor 24 hetes koráig. És mivel magasabb, mint a gyed, szülés után jobban jön az a plusz 1 hónap, mint szülés előtt.
2011. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!:)) Így még akkor majd átgondolom, hogy szülés előtt igényeljem e vagy sem!
2011. okt. 20. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!