Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy esetleges porckorong sérv...

Egy esetleges porckorong sérv műtét után baba?

Figyelt kérdés
A műtét után mikor vállalható a baba? Mennyi az esélye a császárnak akkor ha az első is császáros volt?
2014. júl. 15. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

34 évesen, műtött porckorongsérvvel szültem.

A műtét 5+ évvel a szülés előtt volt, voltak/vannak időnként fájdalmaim, illetve másik két helyen is sérvem van- egyelőre még nem műtétre haladéktalanul javasolt szinten.

Így szültem- végül császárral, de nem emiatt.

A nőgyógyász és az idegsebész is azon az állásponton volt, hogy simán megpróbálhatom természetes úton is, aztán ha közben gond adódik, még mindig be lehet fejezni császárral.


Nekem a császárból való felépülés okozott gondot- nagyon "bedurrant" szülés és a gerinc érzéstelenítés után a hátam, lezsibbadtak a lábaim és nem nagyon tudtam felkelni az ágyból- eleve hanyatt fekvésből gerincsérvvel nem is tudok felkelni, csak oldalra gördülve-ehhez járult még a hasi seb- hát nagyon nem volt egyszerű.

Kaptam erősebb gyógyszert is, ami miatt nem szoptathattam az első 1-2 napon- a tejem sem indult el, de aztán valamennyire ez is rendeződött.


Szerintem a tervezett terhesség előtt menj el egy konzultációra az idegsebészhez aki ellát/műteni fog- nagyon egyénfüggő, ahogy a felépülés is (akár a szülésből, akár a sérvműtétből).

Maga a terhesség is lehet problémás a vége felé a megváltozott slypont és a többletsúly miatt- és ilyenkor már ugye nem tudnak még egy fűzőt sem adni, mert a hasadat nem nyomhatja.


Sok sikert.

2014. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt műtét, de évekkel a sérv felbukkanása után sem engedett az idegsebész természetes úton szülni. A császár utáni felépülés volt nekem is gáz, hasonlóan az előttem szólóhoz. Én egyébként évek óta manuálterapeutához járok, csak neki köszönhetem, hogy elkerültem a műtétet és azt is, hogy azóta sem újult ki, annak ellenére, hogy 4 éves kislányomat a mai napig sokat emelgetem, sőt, kicsi gyerekekkel dolgozok.
2014. júl. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!