Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki hamar kezdett vizesedni?

Figyelt kérdés
Még csak 28 hetes vagyok, de már most vizesedek. Vérnyomásom, vizeletem rendben van. Mit tegyek, hogy ne dagadjon annyira a lábam, kezem?
2014. júl. 17. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
kismamatorna, sok séta, üléskor-fekvéskor pócold fel a lábad, sok folyadék
2014. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem használt.
2014. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb 23-25. héten kezdtem el érezni, hogy fáj, feszül a lábfejem. Később már a kézfejem is. Mikor kijött a nagy meleg, bedagadt a lábfejem. Most vagyok 32 hetes és már a bokám és a kézfejem is beszokott dagadni, ha nagyon meleg van, akkor jobban. Kismamatornázok, orvos javasolta, hogy 2-2,5 liter vizet igyak meg naponta, lábakat polcoljam, só fogyasztását csökkentsem. Nekem igazából az tesz jót, ha lehűl a levegő, akkor nem is dagadok annyira. Reggelre nagyon fájnak az ujjaim. Amíg vizelet, vérnyomás rendben, addig nem kell aggódni.
2014. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet...én is vizesedtem már a 25. héttől ( mondjuk nálam volt vérnyomás probléma is sajnos) sok-sok pihenés, lábakat fel és a sószegény diéta nekem segített egy kicsit...bár ebben a nagy melegben az orvosom meg a védőnőm is azt mondták hogy ez van, el kell viselni, nemigen van rá gyógyír. A vérnyomást figyeld! 35 hkm
2014. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ditta323 ***** válasza:

Kevesebb sót illetve vegetát fogyassz, mert megkötik a vizet. Sok folyadékot vigyél be a szervezetbe meg mondják a dinnyét is mint vízhajtó hatású. Meg amit előttem írtak.

Én pont a vizesedéstől tartok, mert a vérnyomásom nem jó, ha védőnő méri és szinte csak magas eredmények vannak beírva. Üdv 32hkm

2014. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!