Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 24 hetes kismama vagyok...

Ha 24 hetes kismama vagyok akkor 6 hónapos ugye? Az emberek miért mondják hogy akkor már csak 3 hónap és itt a baba? Mikor ugye 40 hét az 10 hónap és így még 16hét, ami 4 hónap. Vagy Én mondom rosszul?

Figyelt kérdés

2014. júl. 18. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosilag 4 hetes ciklust számolnak. Az átlagember pedig hónapokban . A 4 hét 28 nap, míg egy hónap 30-31 nap.
2014. júl. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagy 6 hónapos.

Ugyanis 1 hónap az nem pontosan 4 hétből áll.

A hónapokat ne mérd össze a terhességi hetekkel.

Ugyanis a terhesség hónapokban mérve 9 hónap.

Viszont a terhességi hét meg ugye 40 hét és ebből az első hét maga az utolsó menstruációnak a hete.

Amúgy úgy egyszerű a hónapokat nézni, hogy ahányadikára vagy kiírva az a hónapforduló. Tehát ha valaki mondjuk október 18-ra van kiírva, ő januárban esett teherbe, tehát február 18-án 1 hónapos, márc. 18-án 2 hónapos, ápr. 18-án 3 hónapos és így tovább, vagyis a kerek 9 hónapot október 18-án fogja betölteni.

Míg a hetek mást fognak kiadni. Tehát nem lehet őket összevetni.

2014. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Az első válaszoló tök jól leírta.

Még annyit, hogy ha nem az orvos kérdezi, akkor érdemesebb hónapokban mondani, hogy mennyi idős a terhességed, mert a legtöbben azt sem tudják hány hétre születik a gyerek, meg csak aki benne van az tudja, pontosan, hogy a 24 hét, az épp mit jelent. Nyilván téged érdekel és utána olvasol, hogy mi fejlődik ki ilyenkor, a babádnak már koraszülés esetén lenne esélye az életben maradásra... Kívülállóknak ez csak egy szám, osztanak-szoroznak.

Ha kérdezik, inkább mondd, hogy 5 és fél hónapos vagy, vagy hogy mikorra vagy kiírva.

2014. júl. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak is tök igaza van, csak még gépeltem... :)
2014. júl. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

"Még annyit, hogy ha nem az orvos kérdezi, akkor érdemesebb hónapokban mondani, hogy mennyi idős a terhességed, mert a legtöbben azt sem tudják hány hétre születik a gyerek"

Pont, hogy ha orvos kérdezi, akkor heteket kell mondani, ugyanis az orvosnak az egy fontos adat, mert itt van a kutya elásva, hogy valaki úgy számolja, hogy 24 hetes vagyok, akkor 6*4, az 24, vagyis akkor ő már 6 hónapos, pedig egészen pontosan az nem 6 hónap. És az orvos pedig tudja, hogy a 24 hét mit jelent, hisz a kötelező vizsgálatokat sem hónapok, hanem hetek szerint csinálják, tehát 12 hét (ami nem egészen 3 hónap), vagy mondjuk 18 hét vagy 26 hét. Szóval orvosnak pont a heteket kell mondani. Mert az orvos tudja, hogy hány hétre születik a gyerek.:)

2014. júl. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen én is ezt írtam: ha NEM az orvos (ergo laikus, hétköznapi halandó) akkor érdemes hónapokban... Ez továbbá utal arra, hogy kivétel az orvos, sőt a többi tagja is a személyzetnek, akiknek tehát továbbra is hetekben célszerű megadni a terhességi kort.
2014. júl. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsi előző, a "nem" szót nem láttam.:)

Amúgy igen, teljesen igazad van.:)

2014. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van ahogy leírták,hogy orvosilag hetekben számolják,de a hétköznapi emberek meg amikor kérdezik,akkor a naptári hónapokra gondolnak. És a naptári hónap hosszabb,mint 4hét. Rám is néztek furán,főleg az idősebbek,mikor mondtam hogy x hetes vagyok,hogy az meg mi...
2014. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Igen ezt én sem vágom ,én is számolgattam ,én most 26 hetes vagyok ,3 babánkat várom de míg mindig nem igazodom ki ezen!
2014. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!