Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21-es triszómia kockázat...

21-es triszómia kockázat 1:963-hoz! Alacsony kockázatot jelez, de mégis aggódom egy kicsit. Szerintetek feleslegesen?

Figyelt kérdés
Védőnő annyit mondott hogy jobb ha 1000 felett van,illetve hogy az is befolyásolhatja hogy mikor vették le a vért. Nekem kicsit hamarabb 11+6 hetes voltam.
2014. júl. 19. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tarko redo mekkora volt ? Általában ha a redo renden van, kicsi a valószínűsége beteg gyerekre . Eletkorod mennyi ?
2014. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
27 év,tarkóredő 1,4.
2014. júl. 19. 15:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok genetikus, de ezek fényében nagyon kevés az esély beteg babara . 1 jó uh-hoz menj el, ő majd megnyugtat.
2014. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 1:610-hez lett az eredmény, 12hét +6 naposan,az szinte már 13.hét. Uh-on a nyaki redő vagy tarkóredő ,2.1 lett. A doki elküldött genetikushoz,nem kellett egyéb vizsgálat, pl magzatvíz vétel,az kockázatosabb lett volna mint ez az eredmény. Egy Uh-ra küldtött csak a genetikus csak, de semmi gond nem volt. Az AFp is jó lett. Szerintem ne aggódj,a nőgyógyom szerint ezek a vérvizsgálatok csak arra jók,hogy a kismamára hozzák a frászt. A genetikus pedig azt mondta,hogy ez én eredményem alapján 610 kismamából TALÁN egynek lesz beteg a babája,TALÁN ezt nagyon kihangsúlyozta.A genetikusban megbízok. Ha leveszik a vért nem egészen a Te valós eredményedet kapod,osztanak szoroznak mindenfélét és egy átlag jön ki,tehát szerintem ne aggódj. 19.hetes kismama :)
2014. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az orvosom genetikai tanácsadásra küldött.
2014. júl. 27. 10:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 1:992-höz lett az eredményem, négyes tesztre küldtek, ott már 1: 100000-hez lett. Jókor mentél, 11+4-13+valamennyi között végzik a 12 hetes genetikai szűrést. A lányom egészségesen született. Megmondom őszintén, 1:1000000-nél is lehet éppen a te gyereked az az 1, nincs biztos, csak a magzatvíz vizsgálat. Amúgy a Margit Kórház orvosai a te arányodat már negatívnak ítélik, tehát jónak.
2014. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Genetikai tanácsadóban küldtek négyes tesztre?Azt hányadik hétig veszik le?

A papíromon még alacsony kockázat van írva,viszont az orvosom szerint jobb ha elmegyek genetikára.

2014. júl. 27. 15:40
 8/11 anonim ***** válasza:
TB alapon jártam terhesgondozásra, de a 12. és 18-19- heti UH-ra magam választottam orvos, Lintner Balázshoz mentem, ő akkor küldött négyes tesztre amikor a 18.-19 heti UH-ra mentem hozzá, és mutattam a leletemet. A TB nőgyógyászom azt mondta rá, hogy negatív. Szóval biztos ami biztos elmentem inkább, még aznap az Istenhegyi útra.
2014. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És az nem baj hogy a kombinált tesztet nem az Istenhegyin csináltattam?Mert úgy tudom az is kell a 4-es teszthez,nem?Legalábbis a Magzati Diagnosztikai Központban azt mondták azért nem tudják megcsinálni,mert a kombinál máshol készült.
2014. aug. 1. 13:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább kérdezd meg telefonon, mert Lintner Balázs az Istenhegyin is dolgozik, emiatt nem is volt ez kérdés.Biztos van benne valami, csak nem küldenének el egy potenciális pácienst aki fizet a Magzati Diag.Központból.Az a biztos ha telefonon megérdeklődöd.
2014. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!