Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan veszem észre ha sziváro...

Honnan veszem észre ha szivárog a magzatvizem? Honnan tudom hogy nem csak folyás?

Figyelt kérdés

Eléggé megvagyok ijedve, a védőnőm koraszüléssel ijesztget. Azt mondja figyeljek arra hogy ha esetleg neki állna a magzatvíz szivárogni. De az milyen?? Mert folyásom mindig is nagyon nagyon sok volt, nem tudom megkülönböztetni. Segítsetek kérlek!


28hkm


2014. júl. 28. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:

engem is ezzel ijesztgetett a védőnő

az orvos meg közölte, hogy amíg ő nem mond ilyet, addig az nincs így, a védőnőnek jogában sem állna ilyeneket állítani!


a magzatvíz, tökéletesen olyan, mintha vízzel locsolták volna a fehérneműd, át is ázik, egyértelműen nem folyás, ami sűrű.

2014. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A magzatvíz jó esetben tiszta víz.


A védőnőd okosságaira ne figyelj! Az én orvosom is mondta, hogy nyugodjak meg, majd ő szól, ha valami gond van. Ne izgulj, szerintem beszélj az orvosoddal! Boldog babavárást! :)

2014. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem a védőnő az elejétől azzal ijesztgetett, hogy biztos koraszülés lesz, meg a 20. hét környékén kezdte, hogy még négy hetet bírjak ki, mert az már az élve születés határa. Aztán persze nem volt semmi, az orvos meg nagyon kiakadt, hogy mire alapoz ez a nő ilyesmit.

A kérdésre válaszolva, a magzatvíz normális esetben színtelen, vizes állagú, szagtalan, vagy édeskés illatú folyadék. Amikor csak szivárog, akkor is úgy érzed, mintha be-bepisilnél. Ha fennáll a gyanú, akkor egy papírzsepit a bugyiba téve egy óra fekvés, ha elázik, akkor magzatvíz, ha nem, akkor csak folyás. Lehet kapni gyógyszertárban magzatvíz szivárgást kimutató betétet, az a neve, hogy Loritan. [link]

Feleslegesen ne aggódj, minden jót!

2014. júl. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem írni, hogy a koraszülésből persze semmi nem lett, most 38 és fél hetes kismama vagyok és semmi jele, hogy jönni akarna a baba. Szóval erről ennyit :P
2014. júl. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És mire alapozza a védőnő hogy koraszülött lesz?? Ad rá vmi magyarázatot? Nekem a magzatvíz csordogált végig a lábamon mikor hajnalban felkeltem..azért a folyás bármilyen erős is nem folyik így.
2014. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!!! Ma voltam orvosnál és ugyan ezeket mondta mint ti!

A védőnő arra alapozta hogy nagyon sok a nitrit a vizeletembe és az okozhat koraszülést. Sírva bementem hozzá múlt héten hogy mi lesz most mert előtte orvosnál is voltam aki írt antibiotikumot hogy mi lesz a babával, egy kis megnyugtatásért mentem erre közölte hogy "csoda hogy meg nem szült" meg hogy " nem jó ám annak a babának hónapokig inkubátorban meg lélegeztetőgépen" :(

Hála Istennek ma mondta az orvos hogy minden a legnagyobb rendben :) Még egyszer köszönöm!

2014. júl. 29. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!