Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még nem érzem mozogni a...

Még nem érzem mozogni a babát. Mikor kezdjek el aggódni?

Figyelt kérdés
17 hetes vagyok. a védőnő is azt mondta, hogy éreznem kellene már hamarosan és én is ezt olvastam. De semmi, hiába figyelek, fekszem és koncentrálok mindenre.
2014. júl. 29. 14:02
 1/9 Margit84 ***** válasza:
Első baba? Nekem igen, 17+1 hetes vagyok, és nem mondom, hogy éreztem már, csak azt hiszem, hogy talán. De egyátalán nem biztos. Én meg pont azt is olvastam, hogy első babás kismamák lehet, hogy csak a 20-24 hét körül érzik. Szerintem ha minden egyéb más rendben van akkor nem kell aggódni. A védőnők néha úgy érzem, hogy túlparáztatják az embert...
2014. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ikreket várok, nincs vastag háj a hasamon és hátul vannak a lepények, mégis csak a 20. hét körül kezdtem őket érezni. Nyugi :)
2014. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Butaságot beszélt a védőnő. Sokan csak a 20-21.hét utan kezdik érezni a babát. Ne aggódj!
2014. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Margit84 ***** válasza:

"Mikortól érezheted?


Természetesen az első babájukat váró anyukák itt is hátrányos helyzetben vannak: mivel nem tudják még, mire számítsanak, mire figyeljenek, általában később, úgy a 18-22. hét környékén azonosítják az első magzatmozgásokat. Tessék jól megjegyezni a dátumot, a védőnő és a szülészorvos is kíváncsi lesz rá!"


"Általában azt szokták mondani, hogy először szülő nők kb. 20-22. héten észlelik először a csemete ténykedését, míg a többedszer szülő nők korábban, már a 16. hét tájékán.

A mozgást sokan buborékpukkanásnak, bugyborékolásnak, mások pillangószárny rebegésnek, vagy apró kis rebbenésnek aposztrofálják. És vannak, akik egész egyszerűen úgy jellemzik, hogy olyan, mint amikor a szél kerülgeti az embert. :) Azt mondják, hogy könnyebb észrevenni a mozgást hanyatt fekve, felhúzott lábakkal, kezünket a hasunkon nyugtatva. Persze ilyenkor még kívülről nem érezhető semmi, csak mi belül érezzük.

Persze az ember lánya a kezdetektől figyeli magát és minden kis bélmozgásra felkapja a fejét, hogy ez most mi volt. (Érdekes, hogy ezelőtt fel sem tűnt, hogy milyen érzetek vannak belül, pedig vannak.)"


Illetve azt is hallottam, hogy az sem mindegy, hogy első vagy hátsó fali tapadás van.

2014. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Függ attól is hol tapadt meg!Nekem mellső fali én biztosra 21héten keztem el érzni!!Szóval jó nagy hülyeséget mondott a védőnő!!Nyugi nincs semmi baj ha első babás vagy mint én akkor meg főleg később érzed biztosra!!Nyugi!!38hkm
2014. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, első baba. Köszönöm a megnyugtatást, csak a védőnő tényleg úgy kérdezett rá, mintha furcsa lenne, hogy még nem érzek semmit.
2014. júl. 29. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát bírom az ilyen védőnőket...honnan szed ilyet? Persze sokan írogatják,hogy már 13-14 hetesen érezték tutira,mondjuk ezt én nem hiszem,de hogy még a védőnő is feleslegesen ijesztgessen...
2014. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19 hetesen kezdtem érezni :)
2014. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugalom,meg pici! :)

Nekem elso baba,mellso fali a lepenyem,ezert szerencses vagyok,hogy erzem.. eloszor 17+4 nel kaptam egy "rugast" ,utana napokig semmi..

Most tudom mondani biztosra,hogy egy nap ketszer haromszor erzem mocorogni. Egy kicsit sem hasonlit arra amit leirtak(legalabbis nekem) Egyszeru bokeseket erzek a szemeremdombomnal,annyira lent,hogy mintha a huvelyemet rugdosna :)

Ma mar a kezemmel is ereztem eloszor annyira eroteljes volt :)

Ha a 20. hetig sem erzed,nincsen vele semmi baj!

18+5 hkm

2014. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!