Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell sterilizálni/kifőz...

Hogyan kell sterilizálni/kifőzni a cumisüveget, játszócumit, mellszívót és bimbóvédőt? (AVENT-es cumisüvegem van. )

Figyelt kérdés

Már a forrásban lévő vízbe tegyem?És mennyi ideig hagyjam benne?A kupakot is beletegyem?A szilikon résznek nem lesz baja?

Elnézést a buta kérdésért,de még nem csináltam és nem szeretném tönkretenni!


2010. jan. 11. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a vízzel együtt forraltam fel és pár percig hagytam benne. Egyik alkatrésznek se lesz baja, de tényleg szedd szét elemeire és várd meg míg kihűl, csak utána használd. A kupakot is fertőtlenítsd le, hiszen az is érintkezik mindennel.

Forralás helyett használhatsz fertőtelnítő folyadékot is, nekem Chicco van, 1 literes, 1200 Ft körül van, de sokáig elég.

2010. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60 fokra melegíted és 5 pecig tartod ezen a hőmérsékleten. Ha melegebb az természetesen nem gond :)
2010. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szedd darabokra a cumisüveget vagy amit szét lehet szedni, ha az 5 perces kifőzést választod.

Én a szilikonos dolgokat egy villával a víz alatt tartottam, mert ha feljön a víz tetejére nem ster. normálisan.

Tegyél a vízbe aszkorbin savat( gyógyszertárban kapható) 1 késhegynyit és szép átlátszó, foltmentesek lesznek az üvegek is.

2010. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Chicco fertőtlenítő folyadékkal fertőtlenítek mindent. A játékokat is
2010. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!