Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól lehet az újszülöttnek...

Mikortól lehet az újszülöttnek játszócumit adni?

Figyelt kérdés
Ha hazajövünk a kórházból, és nagyon nyügi lesz, lehet neki játszócumit adni, ha szoptatok, vagy inkább ne, mert cumizavaros lesz tőle?
2011. júl. 19. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a cumi is ugyanúgy okozhat cumizavart mint a cumisüveg, szoptatott babának semmiképpen nem javasolt. Biztosan olvastad itt is már sokat, hogy nem fogadja el anyuka mellét a baba, vagy 2 perc után ordít rajta.

Inkább ne adj neki, mert kikeveredni egy cumizavarból igen nehéz, rámehet az egész szoptatásod, szerintem nem ér annyit egy csúnya műanyagdarab.

2011. júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nekem mind a három cumis volt és mindegyiket szoptattam közel másfél évig.Amikor nagyon sirt jo volt,hogy megnyugtatta a cumi.
2011. júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a válaszokat.
2011. júl. 19. 09:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha elfogadja,pár naposan is adhatod neki,de tényleg próbáld csak akkor adni,ha már nem tudsz mit kezdeni a nyügijével.Én mindig cicire tettem (nem tartottam határidőt),pár kortyot ivott a fiam,és megnyugodott.

Reméljük ha cumit kap a babád,az nem zavarja össze a szoptatást.Ha nem kell neki úgyis messzire kiköpi,az enyém legalábbis így tett!

Boldog babavárást,könnyű szülést,egészséges babát nektek!

2011. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy van, hogy ne mert cumizavaros lesz! Viszont májusban született a kisfiam, koraszülött lett és olyan szépen belenyomták a szájába a koraszülött cumit még az inkubátorba, hogy csak lestem...

Amúgy ugyanebben a kórházban az újszülött részlegen nagyon ellenzik!

2011. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos sok helyen rossz gyakorlat, de attól még rossz.

Mindenki tehet pótcicit a gyerek szájába, de utána itt fog panaszkodni, hogy nincs tejem pedig annyi mindent megtettem! Vagy a gyerek nem akarja elfogadni a mellem, most mit csináljak... előre kell gondolkodni, könnyebb nem rászoktatni a rosszra, mint utólag meggebedni, hogy mégiscsak szopjon a gyerek.

2011. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom amikor már napok ota üvölt a gyerek és teheted cicire,de éjjel nappal állandoan?.Aztán meg kiejted a kezedből a fárattságtól.Én adtam mindegyiknek cumit és melette 2 éves korukig szoptattam őket.Mi is igy nöttünk fel.Manapság tulreagálunk mindent.egy anya tudja mi kell a kicsinek.És ha ugy ézi cumi nélkül már nem megy akkor adja oa neki.Nekem mindegyik gyerekem nagyon jo alvo volt cumival.
2011. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Meglátjuk majd, mi lesz a a babónak a jobb:)
2011. júl. 20. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!