Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iskola probléma, tudom nem...

Iskola probléma, tudom nem ide kell írnom, de itt vannak csak értelmesebb emberek. Szülők! Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1.osztályos, Tatabányán a Móra Ferenc Általános iskolában. Eléggé érdekesek az ottani tanárok, és gyerekek.

Persze, mint minden hol. Kezd betelni a pohár. A fiam, nem egy kötekedős gyerek. De még is problémák vannak. 2 naponta veszünk Neki ceruzákat, mert el lopják Tőle. A reggelijét amit visz, elkéregetik. És persze amilyen jószívű, Ő ad is belőle. A múlt héten beleborították a táskájába a vizet. Elázott mindene. Természetesen minden ilyen alkalommal szól a tanárnak, és mi is szólunk, hogy most már csináljon valamit. De semmi változás már október óta. Voltak más egyéb problémák is, de sok lenne leírni. És arra gondoltam, hogy átíratnám egy másik iskolába, Szent Margit iskola, ahol teljesen más az oktatás is, és a gyerekek is. A férjem szerint nem kellene, mert ott is csak gyerekek vannak, szintúgy mint itt. És hogy ott sem lenne jobb a helyzet. Ami még problémásabb, hogy messzebb is van. Ami nekem lehet hogy most nem lenne jó. 31 hetes kismama vagyok. Autón van, csak amikor mi mennénk, nem lenne szabad. Mármint használatban van. Teljesen tanácstalan vagyok. Szerintem egy olyan iskola,ahol vallást is oktatnak, az mindenképpen jobb.


2010. jan. 11. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Írasd át, nem mindenhol vannak ugyanolyan gyerekek és ugyanolyan szituációk. Ha azonban itt is hasonló helyzetekbe kerül a kisfiad akkor érdemes szakemberhez fordulnotok mert akkor nem csak a környezettel van probléma. Reméljük a környezetváltozás megoldja a problémáitokat:)
2010. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne a másik suli. Nem mindenhol ugyanolyanok a diákok. Főleg egy vallásos suliban más a helyzet. Több iskolában is jártam már szakmámból adódólag, úgyhogy tapasztalatból mondom. Ha ennyire nem foglalkozik a tanár a fiad problémájával, akkor csak tovább fajulna a dolog. Az utazást pedig meg lehetne oldani busszal, nagyon sok gyerek jár tömegközlekedéssel. Első néhány alkalommal kísérd el, aztán már egyedül is mehet.
2010. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Jajj, dehogy jobb egy egyházi iskola. A gyerekek ott is ugyanolyanok, többnyire nem is ők döntik el, hogy oda akarnak járni, hanem a szülők. Sokan úgy tartják, ezek az iskolák "erősebbek".

Én egyházi suliba jártam, unokahúgom is oda jár most. Katasztrófa.

2010. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is. Eleve más a légkör, a tanárok hozzáállása. Persze, ott is vannak eleven, sőt! rossz gyerekek is, de talán kicsit más a felfogás. A ceruza kérdés szerintem mindenhol előfordul, mi a radírral vagyunk így, pedig az enyém már 5.-es. szoktam is mondani, hogy radírgyárat meg ceruzagyárat nyitok.:D Viszont amit a táskába borított vízről írtál...Az durva! Ez bizony a tanító felelőssége is!!! Nálunk pl. az alsós tanítók nem hagyhatják magukra a gyerekeket még a szünetben sem!! Ha ki kell menniük, gondoskodni kell másik felnőtt felügyelőről. Egy pedagógus anyuka
2010. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a vallásos oktatás miatt lehetnek normálisak a gyerekek.Ezt csak zárójelben jegyzem meg.

Ahova most jár a kisfiad,az a nem normális iskola.Mert az igaz,h a gyerekek között akadhatnak agresszív,kötekedő gyerekek mindenhol,de ezt egy pedagógusnak a megfelelő módon kezelnie kell.A fiamék osztályában semmi hasonló nincs,pedig nem egyházi iskolába járnak,kedves,normális gyerekek,még verekedés sem szokott lenni.Ha a másik iskolában tényleg nincs ilyen probléma,akkor feltétlenül írasd át a kisfiad,mert ezek a problémák csak egyre rosszabbak lesznek.Próbáld megoldani valahogy a szállítását.

2010. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szornyu es egyaltalan nem normalis dolog! Vizet boritani a taskaba? Milyen egy tanito nenije van a fidnak??? Az igazgatohoz is bemehetnel panaszt tenni, hiszen azert megiscsak jobb lenne, ha kozelebbi suliba maradna a fiad. Szornyu! Es ugyanabba a suliba de masik osztalyba nem lehetne atiratni? Mert azert a kozlekedes miatt nem lenne neked mindegy. Vagy csak egy elso osztaly van?

Beszeljetek a tanarral megegyszer de nagyon kemenyen!!! es az igazgatoval is! Felhaborito ez a viselkedes kis 7 eves kolykoktol. Es az sem igaz, hogy a tanar ne tudna tenni valamit. Nem erdekli a dolog ugy latszik.

Majd irjal, hogy hogyan dontottetek.

2010. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nos, ha a mostani iskolában a kisfiadat zaklató gyerekek szülőjét még csak be se hívták elbeszélgetésre, akkor az tényleg egy érdekes iskola lehet.


Még elég kicsi a fiad, hamar megszoknak az új iskolában. Itt a félév is, év közben talán ez a legalkalmasabb időpont az iskolaváltásra. De készülj fel, hogy ez sem lesz fenékig tejfel. A kisfiad érzékenyebb lesz a mostaninál is, beilleszkedési gondjai is lehetnek. Az, hogy az iskola egyházi, nem garancia arra, hogy nem lesznek ott is problémák.


Első lépésként esetleg lehetne, hogy csupán osztályt vált, nem iskolát. Mit gondolsz? És ha ez sem válik be, akkor a második évet kezdhetné a másik iskolában.

2010. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az igazgató a saját kollégáját fogja védeni, ha meg anyuka keményen panaszkodik-beszólogat akkor azt a gyereken fogják a pedagógusok "leverni". Nagyon durva, de 7 évesen is lehet kiszolgáltatottnak lenni... Szomorú, de a másik iskola lesz a megoldás, patthelyzetben vagy. De nem kell feltétlenül egyházinak lennie, az semmire sem garancia.
2010. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is átíratnám, de inkább a Józsefbe, tudom, hogy messzebb van, a város másik fele, de hosszú távon jobban járnátok.
2010. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Úgy látszik ez egy ilyen tanári gárda, ha eddig nem orvosolták a problémát, ezután sem fogják. Ez olyan mint bármelyik munkahely, hogy hasonló mentalitású emberek maradnak meg, itt úgy látszik ilyen közönyösek a tanárok.

Írasd át, nehogy valamilyen lelki problémája legyen a kisgyereknek a mindennapos atrocitásoktól. Lehet tanulási problémája, agresszív, kezelhetetlen gyerekké válhat.

A vallás oktatás nem feltétlen jobb egyébként, a tv-ben is olyan sulit mutattak, ahol verték azt a kislányt.

Ahogy írtam már a tanárokon múlik, hogy ők milyen tekintélyt tudnak a gyerekek előtt szerezni maguknak, ha nekik nincs, akkor elszabadul a pokol, mintahogy látni lehet nem egyszer a videókon. Én egyetlen iskolámban sem láttam ilyet, mi tartottunk a tanároktól, tiszteltük őket, pedig nem ütöttekk meg soha senkit.

2010. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!