Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Macska és terhesség?

Macska és terhesség?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve van egy perzsa lány cicám. Most 24 hetes kismama vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy valóban ártalmas lehet rám illetve a babára nézve a cicus? Sajnos gyakran takarítom a hányását, ez a perzsa cicákkal jár, mivel rengeteg szőrt lenyel, de a macska hányása abszolút szagtalan, csupán ronda, de ezt inkább nem részletezem :) Na és az almot is én takarítom rendszeresen. Vérvételen volt toxoplazma vizsgálat is, de minden rendben volt. Van valakinek tapasztalata? Jobb lenne távol tartani a cicust? Vagy nem lehet gond? Sok minden olvastam már és teljesen vegyesen írnak a dologról! Az tuti, hogy miután megszületik a kis babánk a cicus elköltözik, de amíg lehet nem szeretnék megválni tőle, ha csak nem muszáj. Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 1. 18:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szia!


http://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI&feature=share

Ez a videó remélhetőleg megnyugtat. De a macska befogadása nem volt felelős döntés ezek szerint.....

2014. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom miért akartok megválni a cicától most vagy később. Az én cicám egy oltatlan házi macska volt a terhességem alatt és tömbben éltünk. Én foglalkoztam vele. Egyre figyelj ha almozod utána moss kezet. Semmi gond nem volt. Aki macskát tart az már átesett a toxoplasma fertőzésen és védett. Később mikor a fiam hazavittük a macskának meg lett mutatva és nem volt gond, sőt ha sírt akkor odament mellé(ha nem a saját ágyában volt)és dorombolt neki, ami megnyugtatta.(terhességem alatt sokszor feküdt a hasamon és dorombolt.) Most is van macskám egy hányós fajmacsek de a fiam már 9 éves lesz, együtt alszanak és soha de soha nem volt tőle semmi baja.

Ne dobd el magadtól azt az élőlényt aki tőled függ és felelősséget vállaltál érte. Majd ha jön a második gyerek ezt a mostanit államdába adod mert esetleg bánthatja vagy megfertőzheti??? Gondolkodj egy kicsit!

2014. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy 12 éves sziámim van, itt él velünk a lakásban. 24 hetes vagyok. A toxoplasma vizsgálatom negatív lett, ez sajnos nem jó, de így terhesen nem fogom annyit, az almot én takarítom, de utána kézmosás. Mosatlan gyümölcstől, zöldségtől szerintem előbb lehet fertőződni. Nekem azt mondták a terhességem elején, hogy nem kell "megválni" a macskától, semmi gond nem lesz. Ha meglesz a baba, akkor leválasztjuk a lakás egyik felét, és ott lesz a cica. Ha meg már nagyobb a baba, nem lesz semmi baja tőle. Oltott, féregtelenített, tiszta. Ha nem jár ki a cicád, nem kaphatja el más macskáktól. Egyébként én úgy tudom, kis korukban az anyjuktól kapják meg, és csak pár napig üritik a vírust a székletükkel. utána védettek lesznek. Ha ebben a pár napban kerül a szádba a székletéből - ami nem valószínű gondolom - úgy kaphatod meg tőle...Mindig moss kezet ha megfogod, és szerintem nem lesz semmi gond. szia
2014. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért az nem egyértelmű hogy aki macskát tart az védett... nekem 5 éves korom óta folyamatosan vannak macskáim, gyerekkoromban össze voltam nőve velük, mégse vagyok védett toxoplazmára ahogy az most a terhességem alatt kiderült. Az mit jelent Kérdező, hogy minden rendben volt a toxoplazma vizsgálattal?? Ha immunis vagy nem kell aggódnod, ha még nem akkor gumikesztyű + esetleg maszk az alom- és hányástakarításhoz és utána kézfertőtlenítés (bár a párod is átvehetné ideiglenesen ha technikailag megoldható). Azt meg végképp nem értem miért dobjátok ki a cicát ha megszületik a baba...... nekünk most kutyánk van, néha kérdezgetik hogy mi lesz vele ha meglesznek az ikreink, mi meg nézünk hülyén a férjemmel hogy mégis mi lenne?? Egy ideig nem fogunk nagy kirándulásokra menni vele, de kb. ennyi. Egy macskával még egyszerűbb a helyzet.
2014. aug. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1. Válaszoló megnéztem a linket hát köszi volt 12 perc vinnyogva röhögés. Nagyon ott van :)
2014. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tetszett a videó! Köszönöm! :)

Szó sincs róla, hogy kidobom, 1 szinttel lejjebb költözik édesanyámékhoz! De mivel most mindenki dolgozik nyáron, így nem akarom, hogy lent legyen egyedül.

Én imádom őt, egy kérdés volt, hogy ti mit hallottatok vagy mi a tapasztalatotok, mert sok mindent olvastam/hallottam már!

Nyilvánvaló, hogy ha 2 gyermekem lesz akkor nem fogok az elsőtől megválni kedves válaszoló, ez egy kicsit bután hangzott...

De köszönöm a válaszokat, akkor nem érhet baj minket! :) Szép estét nektek!

2014. aug. 1. 18:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem feleslegesen aggódsz. Nekünk is perzsánk van, eszünkbe se jutott, hogy kitegyük a szűrét a terhesség alatt vagy után. 12 éve velünk él, ide tartozik és kész. Én is hallgattam a rémtörténeteket arról, hogy hogyan lesz majd sorozatgyilkos a macskánk a baba születése után, az orvosom jót röhögött rajta, amikor elmeséltem neki. A férjem sokat dolgozik, általában én takarítom az almot és ha esetleg van egyéb balesete, akkor azt is. Húzok egy gumikesztyűt, aztán amikor végeztem, akkor jól kezet mosok és kész. Semmi gondunk nem volt. Nem is lehet, mert nem jár ki, ő se tudja honnan elkapni. Ahogy már előttem írták, nagyobb eséllyel lehet elkapni zöldségtől vagy virágföldtől. Ha meg már átestél rajta, végképp nincs miért aggódni. Egyébként a miénk imádja a gyerekeket, a keresztfiaim rendszeresen vannak itt kicsi koruk óta, velük szokott aludni, kísérgeti őket, jelez, ha valami bajuk van.
2014. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha alaposan kezet mosol miután összetakarítottad az almát és a hányását, akkor nem lesz baj.
2014. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is van cica meg 5 gyermek. Soha semmi bajunk nem volt . Orvos szerint sem lesz mert annyira tisztán tartom a cicát. Heti szinten fürdetés is van neki. Imád fürdeni. Nem lehet kiszedni a kadbol vasárnaponként. Tudja hogy az az Ő napja. :-).
2014. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az mit jelent, hogy a toxoplazma szűrésed rendben volt? Átestél már a fertőzésen, vagy még nem?

Egyébként egy rendszeresen, állatorvos által "karbantartott" házicica nem valószínű, hogy fertőz. Ha kijárós macska, akkor érdemes jobban vigyázni, de csak ha még nem estél át korábban a fertőzésen. Szóval lényeges, hogy mi lett a vérvételed eredménye?!

2014. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!