Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beoltatod/beoltattad magad...

Beoltatod/beoltattad magad terhesen H1N1 ellen?

Figyelt kérdés

Ha igen,volt e vmi mellékhatása? Ha azóta már meg is szültél,akkor volt e vmi komplikáció ez miatt?

Várok véleményeket is ezzel kapcs. és történeteket is,ha vkinek az ismerose oltatta be magat!

Köszönöm a válaszokat!


2010. jan. 11. 18:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
78%
Húgom beoltatta magát, jövőhónap végén fog szülni, nem volt nála semmi gond.
2010. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
78%

Ja én pedig azért oltattam, mert mi

is babát tervezünk.

2010. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
83%
nagyon sok ilyen kérdés volt már, olvashatsz az elmúlt hónapban a régiekből is. itt ez már lassan szerencsére kezd lecsengeni... egyébként én oltattam, 26.hetesen, azóta 32 vagyok, minden rendben, semmi mellékhatás. én is vaciláltam, az orvosom először ellene volt, aztán annyi minden történt vele és a pácienseivel, hogy mellé állt. felvállalta hogy megváltozott a véleménye és nagyon erősen próbált rábeszélni. engem meggyőzött és teljesen biztos vagyok benne, hogy jó döntést hoztam. kár hogy a média így elrontotta ezt.
2010. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
63%
32 hetes vagyok.Nem oltattam.Az orvosom kifejezetten megmondta amíg terhes vagyok ne!!!!A házi orvos szintén ezen a véleményen van.Egyik ismerösöm sem oltatott.Pedig terhesek.
2010. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%

Én jelenleg náthás vagyok, és fel is fáztam, de ha ezt kikezeltük, és már 4 napja tünetmentes leszek, akkor oltatok.

Én is sokat vacilláltam, de nekem végig mellette volt 2 nődokim is, és a házidokim is. Azóta még beszéltem 2 háziorvossal, ők is ajánlották.

Nemrég jutottam határozott döntésre, hogy oltatok. Az oka: elkaptam egy náthát, ami egyik nap jobb, a másik nap pocsék, több hete gyógyszert szedek, mert mindig visszatér, lázam is volt már többször is, régóta kínlódok, és mindezt azért, mert egyszer, dec.23-án "megfújt a szél". Ami kiheverhető baba nélkül seccperc alatt, ahhoz babával akár több hónap is kellhet... Pedig nincs kint a vesém, vitaminozok, harisnya, 2 zokni, stb, minden van rajtam, és emberek közé sem nagyon járok, mert táppénzen vagyok itthon...

Amikor egyik pillanatról a másikra lázam lett, 38 fokos, és a hátam és a mellkasom is fájt, elkezdtem írni a végrendeletemet gondolatban, mert biztos voltam benne, hogy tüdőgyulladás h1n1 miatt... Hála Istennek nem az, de amit az ügyeletig átéltem, borzalmas volt.

Azt sem tudni, hogy mikor ér véget ez az egész, mondanak májust is, én meg akkorra vagyok kiírva...

Az háborít fel igazán, amikor a kismamák azzal indokolják, hogy nem oltatnak, hogy egész nap otthon vannak, CSAK a terhesgondozásra járnak. Jah, igen, hova? háziorvos, védőnő, sztk, ambullancia, nőgyógyász. :S A legsz@rabb helyek magyarán, vírus és baciközpontok...

Bocs, hogy hosszú lettem.

20 hetes km

2010. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
74%

Szia. Én pont ma oltattam magam. Nálunk nem volt kérdéses a dolog, a nőgyógyász és a háziorvosom is feltétlenül fontosnak találta az oltást. Azt mondta a háziorvosom, hogy lehet hogy kicsit túlfújja a sajtó ezt a dolgot, de az ő praktizálása alatt még nem volt olyan, hogy egy szezonban 40 kismama haljon meg összesen influenzában. (hivatalosan összesen ennyi halott van)

Nekem eddig semmi gondom, pedig enyhe tojásérzékenységem is van. Rengeteg kismamát ismerek aki be van oltva, mert itt nálunk szinte megkövetelik a nőgyógyászok.


12h km.

2010. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%

26 hetes vagyok, 4 hete oltattam. Semmi mellékhatása nem volt.


Az egész családom beoltatta magát, férjem, szüleim, anyósomék, sógoromék. Nem szeretném azt se, ha a szülés után fertőződne meg a pici, mert 1 éves kora előtt őt sajnos nem lehet beoltani.

2010. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Én is pont ma oltattam be magam és a párom is be fogja magát oltatani még a héten. Én is sokat vaciláltam rajta, ezért húzodott ennyi ideig a dolog, de hallottam a TV-ben, hogy jan-ban ill. áprilisban is lesz még egy hullám.

25 hetes km

2010. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
46%
Mer ezt így megtudják mondani,hogy mikor lesz még hullám!?Hülyeség!
2010. jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
51%
Akinek ez a dolga, az épp úgy meg tudja mondani, mint meteorológus az időjárást.
2010. jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!