Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kávézok a terhesség alatt,...

Ha kávézok a terhesség alatt, akkor a baba is koffeinfüggő lesz? Vagy miben árthat a kávé?

Figyelt kérdés

napi 2 csésze erős feketét megiszok (most már csak egyet). De képtelen vagyok elhagyni teljesen, mert azért szoktam rá, mert 90/60-as vérnyomásaim voltak és egész nap élőhalottként kóválygok ha nem iszok (a családban mindenki ilyen).

Attól félek, hogy ez majd árt a babának de próbáltam konkrétumot kiszedni a nővérből, utánaolvasni és sehol nem kaptam normális választ, miben is árt.

Csak azt írták, hogy Ő is koffeinfüggő lehet.

Sajnos muszáj dolgoznom a pénz miatt és a munkahelyemen nem alhatok el, ezért is muszáj kávéznom (és úgy érzem napi 12 óra alvás sem elégítene ki jelenleg).

Nem tudom mennyire rossz ez, tudtok-e valami pontosat, miben is árt.


2014. aug. 3. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:

én is sokat kávéztam, mindennap megittam reggel és ebéd után egy tejeskávét :)

szülés után nem kért a gyerekem kávét ;) egyébként nem volt sírós, nyugodt, jó alvó baba volt, a nőgyógyászom meg azt mondta, hogy 2 tejeskávét nyugodtan megihatok

2014. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmiben nem árt, ez több, mint valószínű. Napi 2-3 kávé biztonságosan fogyasztható, koffeinfüggő egészen bizonyosan nem lesz. A hátránya a vérnyomáskiugrásból származhat.
2014. aug. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mértékkel nem árt. Ha napi 1-2 kávé lecsúszik, abból semmilyen hátránya nem származik a babának, főleg ha amúgy is alacsony a vérnyomásod.

A háziorvosom is mondta, hogy ő napi 3 kávéval vitte végig a terhességeit, mert olyan alacsony volt a vérnyomása, hogy kikelni alig bírt az ágyból. :)

2014. aug. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nyugi nem lesz függő.
2014. aug. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gabszem ***** válasza:
nyugodtan megihatsz 2 kávét!
2014. aug. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem is gondolkoztam azon, hogy lehet e vagy nem lehet terhesség alatt kávézni. Miért ne lehetne? Majd pont a kávétól lesz baja:) Annyi dolog van amitől lehet,de majdnem, hogy 100%, hogy ebbe nincs benne a kávé..:) Én régóta kávézok volt hogy 1 nap megittam 5 csésze kávét is. Nem mindig volt rá szükség csak szeretem az ízét:) 21 hetes terhes vagyok és pont kb fél órája ittam meg a kávémat.:) Igaz, hogy egy nap 1et vagy max 2 csészével iszok,de tuti hogy nem lesz baj. Ha szeretnél inni egy jó tejes kávét akkor hajrá.. :)

2014. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ezt olvasta anno.


Szabad-e kávét inni a terhesség alatt?


Igen, de csak mértékkel! (maximum 150-200 mg koffein / nap)


Egyes tanulmányok összefüggést véltek felfedezni a terhesség alatti koffeinfogyasztás és az alacsony születési súly között, azonban ezt csak azok esetében tudták igazolni, akik naponta több mint 200 mg koffeint vittek be szervezetükbe (ez az érték kb. 2 csésze presszókávénak felel meg).


Szakértők a bűvös határt tehát napi 200 mg-ban állapították meg – ennyi koffein fogyasztása nem jelent kockázatot a magzatra nézve és következtében nem áll fenn a spontán vetélés, a koraszülés és az alacsony születési súly lehetősége sem.


Például naponta egy csésze nem túl erős feketekávé, pár kocka csokoládé és egy pohár kóla elfogyasztása megengedett, amennyiben a szervezeted igényli vagy megkívánja ezeket az élelmiszereket. A várandósság első harmadában sok kismama küzd émelygéssel és reggeli hányingerrel, számukra inkább célszerű kerülni ezek fogyasztását és más alternatívákkal helyettesíteni – például egy finom gyümölcsös teával.

2014. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is kávézok, és az első terhességem alatt is kávéztam. Kb. napi 3-4-et iszok. Koffeinfüggő tuti nem lesz a baba. Első gyerekemnek sem lett baja a kávétól. :)

Nem tudom már megmondani, hogy hol olvastam, de azt találtam régebben, hogy az első 12 hétben a túlzott kávéfogyasztás nyitott gerincet okozhat a babánál. Na én nem tudom, hogy ez igaz-e, de valahol olvastam az biztos.

2014. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kávé nem a vérnyomást emeli hanem a pulzus számot! Nyugodtan ihatod a kávét, a babád nem lesz koffein függő, max csak neked fog sűrűbben égni a gyomrod. A kávé piszkosul tudja nyomni felfelé a gyomorsavat. :)
2014. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő meg a nőgyógyász, hogy napi 1-2 kávé belefér simán (terhesség és szoptatás alatt is).
2014. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!