Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, aki barnázott a...

Kismamik, aki barnázott a terhesség alatt, meddig tartott? Mennyire normális, hogy kevés barna váladék ürül belőlünk a nem várt mensi helyett? ( terhesség áll fent azért kérdezem )

Figyelt kérdés
Ez az ötödik nap, hogy barnázok, annyira nem vészes, a hőm is rendesen fent van ahogyan kell. :) Orvoshoz még nem mennék, mert 9-re nem vártam, azóta minden nap pozit tesztelek.:))) Látna egyáltalán már vmit az orvos? Félek a hüvelyik vizsgálattól, mert volt már egy vetélésem ugyan így miután megvizsgált a doki. :(
2010. jan. 12. 07:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nyolcadik hétig utána elvetéltem.
2010. jan. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is barnáztam. Azonnal orvoshoz mentem, kaptam Utrogestant, amit a 15. hétig kellett szednem. Feküdnöm kellett a 12. hétig. De megérte, a babóka egyre erősödött. :) Most vagyok 37 hetes. Mellette szedtem C és E vitamint is.

Szerintem ilyen esetben különösen fontos, hogy minél előbb lásson orvos. Gyógyszerrel gond nélkül megmaradhat a baba. (Van, akinek Duphastont írnak fel.)

2010. jan. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy egészséges terhesség sosem megy el egy nőgyógyászati vizsgálattól. Ellenkező esetben a szex is tiltva lenne egész terhesség alatt. Te nem attól vetéltél el, mert megvizsgáltak, nyilván anélkül is elvetéltél volna. Ha pedig ilyen folyásod van terhesség mellett, mindenképp menj orvoshoz. Nekem egyszer volt ilyen, el kellett vetetnem sajnos.(Gondolom ha nem teszem meg, később magától megy el, vagy mérgezést kapok, vagy nem tudom, de a doki egyből küretre küldött)
2010. jan. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kicsit megijedtem, de azért nem mentem még dokihoz, mert korai lenne, sztem még semmi nem látszódna, mert még csak 8-9-re nem vártam, elég korai UHG-n látszódna már valami? Vérzésem nincsen, csak kevés barnázás, viszont az orvosomhoz már 1,5 hónappal előtte be kell jelentkezni ha menni akarok. :S Heti 1x magánrendel, pont holnap, szerintetek ha odamegyek időpont nélkül, nem küldenek el? Elég ritkán megyek nőgyógyászhoz évente 1x a rákszűrés miatt, meg sem ismer már a doki.
2010. jan. 12. 07:27
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hivd fel szerintem és mondd meg neki,hogy pozitiv a teszted és picit barnázól,és szeretnéd ha megnézne.Nem hiszem hogy elküldene,sőt szerintem kérd meg hogy irjon fel Neked magzatmegtartó gyógyszert.Az ártani nem árt,és ha az előző babád a hormonhiány miatt ment el,akkor tuti segit !Ne félj nem lesz baj:-)22 hetes kismami
2010. jan. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én elmennék az orvoshoz.Mondj el az orvosnak mindent. Sajna, amíg kicsi a terhesség hüvelyi uh-gal nézik meg. Ne aggódj!

Én is barnáztam illetve véreztem is a 12. héttől a 16. hétig, de a terhességem eleje óta szednem kellett a Duphastont(volt egy vetélésem előtte), majd később (véreztem) még a Rutascorbint is.

Áprilisban született a kislányom:):):)egészséges és gyönyörű:)

Minden jót neked!

2010. jan. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvosodra várni kell, akkor inkább menj az ügyeleti ambulanciára. Ott kötelesek megnézni. Én is barnáztam 5 hetesen, nekem is kevés volt, mire felértem a kórházba a doki már nem is látott vérzést. Mégis szerencse volt, hogy mentem. Utrogestan-t és magne b6-ot kaptam és szígorú fekvésre ítéltek. Azóta szerencsére semmi gond, de én a te helyedben nem kockáztatnék.

Előfordul egyes embereknek a terhesség alatt többszöri barnázás is, amikor meg kellene jönnie. De az nem ilyenkor van a legelején. Bármilyen féle barnázás intő jel, amit nem szabad figyelmen kívűl hagyni!

Menj az ügyeletre minél hamarabb, én is szombat hajnalban rohantam fel és egyetlen rossz szót sem szóltak!

2010. jan. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne gondolj egyből a legrosszabbra, ne idegeskedj, mert azzal csak ártassz! Tény, hogy dokihoz mindenképpen el kell menned, ha barnázol, ezzel nem lehet várni, nehogy baj legyen. Attól függetlenül, hogy még tényleg nem látna semmit az uh-n, gyógyszert még írhat fel! De csak hogy megnyugtassalak: én a 6. héttől a 9. hétig folyamatosan barnáztam, nem sokat, pár csepp naponta, de akkor is. Semmi bajom nem lett, szedtem rutascorbint 3*2-őt, és a 9. héten egyik napról a másikra el is múlt. Azóta teljesen jól vagyok. És a hüvelyi uh-tól se félj, mert ahogy előttem is mondták, attól nem vetélhetsz el, szép is lenne...akkor senki nem járna dokihoz! Ez csak egy véletlen egybeesés volt nálad!
2010. jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a sok választ, elfogok munka után menni az orvoshoz, vagyis az ügyeletre. Mivel még nincs papírom a terhességről, és az UHG sem mutat semmit max megvastagodott méhnyálkahártyát, attól függetlenül még kaphatok gyógyszert? Elvigyem az összes tesztet esetleg? Vagy csinálnak ott is a biztonság kedvéért? Pont haviznom kellene egyébként, egy naptár szerint 4 hetes, és 2 napos a terhesség.
2010. jan. 12. 08:03
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

En a 7-dik hettol barnaztam egeszen majdnem a 9-dik hetig. Mar idegileg teljesen keszen voltam. Senki nem tudta megmondani mitol van. Hormonszintet is neztek, az rendben volt ezert nem kaptam utrogestant vagy duphastont mert felesleges lett volna, nem volt mehszajsebem, hematomam, babaval is minden rendben volt. Mindenki a valalt vonaogatta. Egyik naprol a masikra megszunt es azota is minden rendben mar 34 hetes kismama vagyok. De persze en is elmentem azonnal dokihoz ahogy elkezdtem barnazni. Remelem, hogy nallatok is minden rendben van!

Boldog babvarast!

2010. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!