Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tulajdonságokat fog...

Milyen tulajdonságokat fog örökölni a gyerek?

Figyelt kérdés
A gyerekünk azokat a tulajdonságainkat örökli, amilyennek mi születtünk, vagy amilyenné váltunk később? Például, ha én fiatalkoromban elég visszafogott és félénk voltam, de később oldódtak a gátlások és nagyszájúbb, magabiztosabb lettem, a gyerekem melyiket fogja örökölni?

2014. aug. 5. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azokat amilyen voltál amikor megszülettél,mert a több sokmindentől függ,hogy mért úgy alakul ahogy, de pl lehet,hogy teljesen más lesz. Én is és a férjem is visszahúzódóak voltunk, kislányunk meg annyira nyitott,barátkozós személy lett.
2014. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem ennyire nem egyszerű....

Sok mindentől függ, mit lát tőletek, meg a környezete milyen. Nem jelenteném ki, hogy azért lesz nagyszájúbb mert már az vagy, vagy azért lesz visszahúzódóbb mert az voltál gyereknek.

Az én fiam olyan vagány, pedig én visszahúzódó voltam nagyon, mára már azért kinyilt a szám, de azért visszafogott vagyok, de úgy látom ő rátermett lesz.

2014. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a személyiséget nem lehet örökölni. Az mindenkinek a sajátja. Ezért van, hogy akár családon belül is teljesen ellentétes személyiségű emberek vannak.

Amit tanul, az a viselkedés, és a szabályok, valamint az érzelmek megélése.


Nem a te valamikori, személyiségedet kapja. Neki is alakulni fog a vele született a közben őt érő hatások által.

2014. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A genetika még csak a külső testi jegyek, materializálható jellegzetességek öröklődésére tud magyarázatot. A lelki alkat és tulajdonságok tekintetében még semmit nem tudott felmutatni. Amióta Mendel brünni apát közzétette borsókísérleteinek eredményét, azóta tudjuk, hogy a tulajdonságok öröklődése elsősorban a nagyszülő-unoka tekintetében nyilvánulnak meg látványos módon, mert a szülők egymással összekeverik a tulajdonságaikat. A viselkedés ráadásul nagyban tanult elemekből tevődik össze (amikor az egyén rájön arra, hogy mi a célravezető).
2014. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megerősítem Mendel eredményeit:

a lányom egy ez egyben az anyósom tulajdonságait örökölte.

Extrovertált, nagyszájú velem és a férjemmel ellentétben.

2014. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugrik egyet, anyáitokra és apáitokra fog hasonlítani. amikor azt gondolod, hogy rád hasonlít, akkor valójában anyukád és apukád olyan tulajdonságait örökölte a gyerek, amiket te is a saját nagyszüleidtől:)


És természetesen nem fogja a személyiséged örökölni, főleg nem azt, amilyen most vagy...te neveled őt ilyenné vagy olyanná.:)


A biológia oktatás nem elég jó Magyarországon, ezt kijelenthetjük.

2014. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit dob a gép, senki nem tudja előre.
2014. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A felnőtt személyiség legalább három fő "forráscsoportból" táplálkozott, míg kialakult:

1. genetika, öröklődés

2. tanulás, szocializáció, minták

3. szerencsefaktor vagy sors vagy Isten (ki hová születik stb.)


Nincs senki ember a Földön, aki tudja a pontos arányokat, hogy ezek a források milyen módon, milyen arányban játszanak szerepet az egyes ember személyiségének kialakulásakor.

Mindenféle elméletek léteznek :)


A genetikára a lehető legkisebb ráhatásod van (bár közvetett lehet itt is az egészséges életmód, a terhességre való felkészülés stb., de ez sem közvetett), a legnagyobb szereped szülőként viszont éppen a nevelés által a példamutatásodban, a családi mintaadásban, a megfelelő anyagi-érzelmi körülmények megteremtésében, a megfelelő nevelési-oktatási intézmények megválasztásában, a közös élmény adásában, a szórakozás-kultúra-tanulás stb. egyensúlyának megtalálásában, a családtagok, barátok, gyermek életében fontos egyéb szereplők "megválasztásában" lehet.

Ez is csak egy kis szelet, de rengeteg felelősség :)


Tégy meg minden tőled telhetőt azokon a területeken, amire lehet ráhatásod, előre ne parázz, ne agyalj, akkor nem lesz nagy baj és el tudod majd fogadni, bármilyen is lesz a gyermeked.

:)


Nincs

2014. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!