Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha farfekvéses a baba, akkor...

Ha farfekvéses a baba, akkor nem is fog "leszállni" a hasunk? Merthogy ugye a buksija nem ékelődik be. Esélyes a császár?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kolléganőmnek mindkét babája farfekvéses volt és mindkettőt programozott császárral szülte.

Szerintem a legtöbb kórházban császároznak a farfekvéses babáknál. Kockázatos lenne rendesen megszülni.


23h kismama

2010. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem faros volt végig, nem szállt le a hasam, és császár lett. Azt mondta a doki, hogy megkockáztatta volna a sima szülést, de mivel első baba, és lábtartással tetézte a drágám, így csakis császár lehetett belőle. De nem bánom, nekem nem volt rossz érzésem miatta, mivel végig tudtam, hogy az lesz, így lelkiekben fel tudtam rá készülni.
2010. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a "leszállás egy érdekes kérdés. Nekem ugyan fejfekvésű volt a babám, de a szülésem napján délelőtt még azt mondták, hogy "nagyon fent van a baba".

A farfekvésről annyit tudok, hogy a dokidon múlik nagyjából.

Van olyan, aki egyből császároz, főleg első babásnál.

Az enyém meg azt mondta, hogy csak oldalfekvésű nem lehet, egyébként szülünk "rendesen".

Szóval ezt tőle kell megtudakolnod.

Ha esetleg határozottan kiállsz a hüvelyi szülés mellett, akkor jobban támogat majd ebben, ha meg azt látja rajtad, hogy félsz ettől, akkor az is befolyásolhatja a döntését.

Egyébként nem tudom hol tartasz, de vannak babák, akik az utsó pillanatban fordulnak be...

Jó szülést Neked!

2010. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm a faros babáját is simán szülte. Az orvos látja, hogy jól fekszik-e, ki fog-e férni..
2010. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azta,jó gyorsak Vagytok:-)

37+4 hetesek vagyunk.A doki azt mondta,hogy meglátjuk hogy alakul a szülés,nem feltétlen császár,mert sok mindentől függ.Baba mérete,medence állapota nagysága...stb.

32 hetesen is faros volt,akkor beszéltük.

2010. jan. 12. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ismerek pár "faros anyukát", mindegyiket megcsászározták.

A has nem biztos, hogy leszáll, nekem például nem szállt le, csak vajúdás közben.

Remélem megfordul a babád, hogy meg tudd szépen szülni természetesen. Drukk.

2010. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is faros volt.A hasam ettől függetlenül leszállt.

Császáros lett,mert azt mondta a doki, hogy ha véletlenül a feneke nem csinál elég utat a fejének, és elakad akkor baj lesz.Nem kockáztatott.

2010. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem igazából az a lényeg,hogy ne legyen semmi baja a picikének.Ha császár kell hogy legyen, Én azt sem bánom,ha vágni kell,hát vágjanak.


Az viszont érdekes,hogy van akinek így is leszáll a pocija.

2010. jan. 12. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha első baba és faros, akkor szinte mindig császár leesz belőle. Rittka az, amit hagynak hüvelyi úton megszülni. Sok függ a baba méretétől és a medencétől is.


De akár még a vajúdáskor is megfordulhat.

2010. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!