Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normalis vernyomas 34. heten?...

Normalis vernyomas 34. heten? Vagy csak a meleg front? :/

Figyelt kérdés
Anyukak ,kismamik nalatkgondot okozna ezek a franya frontok?Kinek mennyi a veryomasa?Nekem 130/86 volt a delelott,nem dgadnak a bokaim ,sem a kezeim,vagy a arcom.Vannak esetlg lmi praktikak hogy ne legyen magsabb,olvaam hogy gyumolcslevet kellinni sok folyadek .......
2014. aug. 9. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez még normális kategória, nem számít magasnak a vérnyomásod.

És a meleg is tud emelkedést okozni, én már szültem, tavaly volt 3 éves a kisfiam és amikor nyár közepén azok a nagy melegek voltak, 1 héten keresztül nem kismamaként 160/100-as vérnyomásaim voltak. Küldtek kivizsgálásra, mindenre, persze mindent rendben találtak és 1 hét után meg is szűnt a magas vérnyomás és azóta sem jött elő.

Szóval megemelkedhet a meleg hatására.

De mivel te most kismama vagy, így fokozottan kell magadra figyelni, így mérd lehetőleg többször egy nap és ha magas lenne, 140/90 feletti, akkor vedd fel a kapcsolatot az orvossal.

2014. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én magas vérnyomásos kismama vagyok sajnos, gyógyszert is szedek és mérem naponta háromszor, vérnyomásnaplóba a mérések eredményeit vezetgetem, a védőnőm és az orvosom is mindig ellenőrzi...igaza van az elsőnek, 140 fölé nem szabad tartósan mennie a vérnyomásodnak, stresszre,frontra,nekem is mindenfele ingadozik, lehet hogy a fronttól ment neked is kicsit feljebb.Úgyhogy figyelgesd,de ez még abszolút nem vészes:)Azért mindenképp említsd meg az orvosodnak. 39hkm
2014. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a megnyugtato valaszokat :) most nezem bokaim picit bevannak dagadva ,remelem ezt is csak a neleg csinalja.kedden megyek dokihoz remelem minden rendben van lessz elso babat varjuk picit mindentol betudok parazni
2014. aug. 9. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:

A vizesedő láb sem jelent igazából semmit, a nagy megterhelés a terhesség miatt, plusz a meleg szintén kihozhatja még egy egészséges, nem toxémiás kismamánál is a lábvizesedést. Jómagam toxémiás voltam, de mondták is, hogy igazából a vizesedő lábat ma már nem tekintik konkrét toxémia tünetnek, ott a vérnyomás és a vizeletfehérje az, ami alapján a diagnózist felállítják. Mert egy nem toxémiás kismamának is ugyanúgy vizesedhet a lába.

Szóval méregesd többször, pihentesd a lábadat is, de ha rendben lesznek a méréseredmények, akkor nem kell aggódnod.

2014. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
merem napjaban tobbszor de melegben 130-135/83-88 ertekek szoktak lenni ,mikor picit lehules van 117-128/71-78 ,a labaimat meg csak ma vettem eeszre de nem olyan huha dagadas csak ilyeszto hogy eddig meg nem volt es most meg van
2014. aug. 9. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Mérjed napokon keresztül, s ha folyamatosan közelít a határértékhez, szólj a dokinak. Nekem még nem ment 140/90 fölé, mikor már gyógyszert kellett szednem, az nagyjából kontroll alatt tartotta, s így a későbbiekben sem ugrott meg annyira. Szülés alatt is "csak" 160-ra ment fel, míg magasvérnyomásos kismamáknál 200-220-ra is felmehet. Ez nagyon veszélyes, mert szülés közben elpattanhat egy ér az agyadban, de simán el is vesztheted az eszméletedet.
2014. aug. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hat most bent fekszunk,nemtudom merni csak azt tudom amit a noverek mondanak
2014. szept. 2. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!